رو نمایی از المان استاد موسیقی ایران در روستای صلوات آباد

خانه ی استاد سید علی اصغرکردستانی مکانی مناسب برای فرهنگ سرا و جذب توریست است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سنندج همزمان با آغاز سال نو ، ولادت حضرت فاطمه ( روز زن ) در میان استقبال با شکوه مردم شریف شهر سنندج ، روستائیان صلوات آباد ، فرماندار ، تعدادی از مدیران کل ، هنرمندان ، روسای ادرات شهرستان ، تعدادی از هنرمندان استانهای همجاور ، اصحاب سخت کوش رسانه از المان زنده یاد استاد موسیقی ایران سید علی اصغر کردستانی پرده برداری شد .

در این مراسم دکتر محمد ابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج ضمن قدردانی از مردم روستای صلوات آباد ، بخشدار مرکزی ، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ، شورا اسلامی و دهیار روستای صلوات آباد ، مهندسان و طراحان ساخت المان گفت : زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی بزرگ مرد موسیقی ایران ( سید علی اصغر کردستانی ) را وظیفه خود می دانیم و همت شما بزرگواران را ارج مینهم .

ایشان همراهی و همکاری مردم پر تلاش روستای صلوات آباد را در  طراحی  و اجرای بنا یاد بود را مهم ارزیابی کرده و افزود : با توجه به موقعیت بسیار مناسب این روستا با کوشش شما ( مردم روستای صلولت آباد ) مکانی مناسب و درخور شان  را برای جذب توریست فراهم سازیم .

دکتر زارعی با تاکید بر ساخت و بازسازی مقبره عالم ربانی بابا سید ابراهیم (باوا سی ابراهیم ) در صلوات آباد تصریح کرد : به یاری خداوند متعال ، با کمک شما مردم سخت کوش از اعتبارات دهیاری و بخشداری در سال 1396 بازسازی و احداث مقبره مرد دینی روستا را در اولویت کاری قرار خواهیم داد .

فرماندار شهرستان سنندج با اشاره به خانه به جا مانده از استاد موسیقی ایران ( سید علی اصغر کردستانی در روستا ی صلوات آباد ) خاطر نشان کرد : این خانه بهترین مکان برای ایجاد مرکز فرهنگی است  که با همت شما آن را برای این امر مهم مهیا کنیم .

 

 

 

27 اسفند 95