فرماندار شهرستان سنندج در بهمن ماه 1396 با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان 23 روستای بخش کلاترزان صاحب گازمی شوند

به مناسبت 14  تیر ماه روز شهرداری ها و دهیاری ها با حضور مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ، معاون عمرانی فرماندار ، بخشداران بخش های مرکزی و کلاترزان ،  مدیران و معاونین ادارات شهرستان سنندج ، نیروهای نظامی و انتظامی ، شهردار، دهیاران و اعضای شورهای اسلامی شهر و روستا بخش کلاترزان ، به ریاست دکتر محمد ابراهیم زارعی در سامانه انتقال آب سد آزاد جلسه شورای ادرای بخش کلاترزان تشکیل گردید  .

در این جلسه فرماندار شهرستان سنندج ضمن تبریک به مناسبت سالگرد تاسیس شهرداری ها و دهیاریها عنوان کرد : با حمایت های دولت و همت جوانان برای آبادانی روستاها اقدام نمائید زیرا بیشترین اشتغال در کشور توسط روستائیان حاصل می شود .

 ایشان با اشاره به فرصت بسیار مناسب و استثنایی تامین آب شرب و کشاورزی مورد نیاز مردم شریف  بخش کلاترزان به وسیله مسئولین خدوم سامانه  انتقال آب  سد آزاد  خاطرنشان کرد : مدیران و مسئولین برای بهبود معیشت مردم روان سازی و آسان کاری مسیرهای  سامانه انتقال آب و پروزه خط لوله گاز روستا ها را در اولویت قرار دهند  .

فرماندار شهرستان سنندج با تاکید بر نقش بسیار مهم امامان جمعه در روستا ها ابراز داشت : دهیاران نهایت سعی و تلاش خود را برای جلب اعتماد مردم در افزایش مشارکت در توسعه و آبادانی روستا ها فراهم سازند .

دکتر زارعی تلاش دهیاران برای حفظ محیط زیست را بسیار مهم دانسته و عنوان کرد : دهیاران ضمن جلوگیری از تخریب منابع طبیعی ، نهایت تلاش خود را برای حفاظت از محیط زیست وجلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم  رودخانه ها را در اولیت کاری قرار دهید .

فرماندار شهرستان سنندج در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی چند سال گذشته دولت عنوان کرد : کار بسیار بزرگ دولت تدبیر و امید طرح تحول سلامت است که در این طرح همانگونه که شاهد هستید مردمان شریف در روستا ها 3 درصد و مردم شهر نشین 5 درصد حق خدمات درمانی را پرداخت کرده اند .

دکتر محمد ابراهیم زارعی با تاکید بر  خدمات ارزنده نظام و دولت تدبیر و امید در روستا ها اظهار داشت : در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه امسال  با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان 23 روستای بخش کلاترزان صاحب گاز خواهند شد .

وی با تاکید بر ارتقای سطح آموزش و رفاه عمومی در روستا ها خاطر نشان کرد :  با توجه به سطح بالای تحصیلات دهیاران شهرستان سنندج نسبت به  ، توسعه بوم گردی با ایجاد امکانات مناسب در روستاها زمینه  اشتغال و جذب گردشگران را  فراهم نمایید . 

لازم به توضیح است در ابتدای این جلسه بخشدارکلاترزان و دهیاران این بخش گزارشی از روند کارهای اجرایی و مشکلات پیش رو در روستا ها را ارائه کردند .


 

 


15 تير 96