ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سنندج تشکیل شد

ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سنندج با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری و ادارات عضو شورا به ریاست دکتر محمد ابراهیم زارعی در سالن اجتماعات این اداره تشکیل گردید .

در این جلسه فرماندار شهرستان سنندج ضمن قدردانی از ادارات و سازمانهای مردم نهاد در خصوص همکاری شایسته در زمینه مهار آتش سوزی های اخیر و تاکید بر اهمیت بحث آموزش در رابطه با ارتقای شاخص های بهره برداری در مراحل سه گانه مدیریت بحران اشاره کرد و از همه ی اعضای شورا و مدیران خواستار ارائه برنامه های آموزشی در سه حوزه پیشگیری ، مقابله و باسازی برای آگاهی بیشتر مردم شدند .

دکتر محمد ابراهیم زارعی ارائه گزارش توسط ادارات را بسیار مهم دانسته و گفت : گزارش های اقدامات صورت گرفته رادر زمینه مدیریت بحران به دستگاه های نظارتی ارسال کنید تا عملکرد دستگاه ها مشخص شود .

رئیس شورای بحران شهرستان سنندج با اشاره به عملکرد مثبت سازمانهای  مردم نهاد برای همکاری با ادارات خدمات رسان در کنترل و مهار آتش سوزی افزود : در جلسات آتی شورای هماهنگی مدیریت بحران از سازمانهای مردم نهادی که در رابطه با پیشگیری از آتش سوزی و سیلاب فعالیت دارند دعوت بعمل اورند .

فرماندار شهرستان سنندج با تشریح اقلیم جغرافیایی و صعب العبور و  تپه ماهور بودن شهر سنندج خاطرنشان کرد : ادارات زیربط ( شهرداری ، آتش نشانی ، هلال احمر و اورژانس ) مسئولیت هریک از اکیپهای را مشخص نمایند تا به نحو احسن در هنگام حوادث به مردم شریف خدمات رسانی نمایند .

در پایان این جلسه به تعدادی از فعالان سازمانهای مردم نهاد که در امر پیشگیری از وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگلها فعالیت کردند تقدیر بعمل آمد .

 

 

 

 

 

7 مرداد 96