برگزاری اولین جلسه کنگره 5400 شهید استان در فرمانداری شهرستان سنندج

برگزاری کنگره ی پیشمرگان مسلمان کرد در سال گذشته یکی از بهترین کنگره های کشوری بود .

اولین جلسه ستاد شهرستانی کنگره 5400 شهید استان با حضور رئیس ستاد استانی کنگره ، روسای ادارات شهرستان و به ریاست دکتر محمد ابراهیم زارعی  در فرمانداری تشکیل شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان سنندج ضمن تبریک دهه ی کرامت و میلاد با سعادت حضرت معصومه (س)  و امام رضا(ع)اظهار داشت : مسئولین ادارات شهرستان در فضاهای محیطی و در راس امور ،  شهرداری نسبت به فضا سازی فرهنگی  ( نصب بنر ، تراکت و پوستر) در داخل شهر و ورودی و خروجی  شهر اقدام نمایند  

فرماندار شهرستان سنندج با بیان اینکه نوشتن زندگی نامه ی شهدا به صورت رمان تاریخی مصور بسیار مهم است عنوان کرد : همه ی ما در قبال خون شهدا وظیفه ذاریم یادواره ای درخور شان و تأثیرگذار را برای آنها برگزار نمائیم

رئیس ستاد کنگره شهدای شهرستان سنندج  با یاد آوری برگزاری مطلوب کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در سال گذشته گفت : کار ماندگار و خوبی را در شهرستان انجام دادیم " میتوان گفت برگزاری کنگره ی پیشمرگان مسلمان کرد در سال قبل "  یکی از بهترین کنگره های کشوری بود و در این زمینه کار نیک و ماندگاری انجام شد .

دکتر زارعی با تاکید برحرمت خون شهیدان و احترام به خانواده محترم آنها به عنوان نماد وحدت تصریح کرد : همه ما مسئولیت داریم که از تحریف زندگی شهدا ، رزمندگان جلوگیری نمائیم چراکه متعلق به کشور و سرزمین ایران هستند و به یک جریان خاص تعلق ندارند .

ایشان با تاکید برجانفشانی ها و تلاشهای ارزنده انجام گرفته توسط شهدا در 8 سال دفاع مقدس افزودند : هماهنگی های لازم را جهت سرکشی و پاسداشت از خدمات خانواده معظم شهدا ، ایثار گران فرهنگی را در این ایام مهیا کنید .

فرماندارشهرسنندج افزود : اصحاب رسانه با حضور  در کنار پیشکسوتان ، رزمندگان و خانواده معزز شهدا به صورتی موثر ، می توانند آثار و یادبودهایی هایی بسیار مهم  را از شهدا جمع آوری نمایند .

دکتر زارعی  در پایان سخنان خود با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس خانواده ها و جوانان برای دفاع از آب و خاک و ناموس مردم  پیش قدم بودند خاطر نشان کرد : نمادهای فاخر را برای شهدای گمنام احداث کنیم که درخور شأن آنها باشد .

 

 

8 مرداد 96