دیدار سرپرست جهاد دانشگاهی کردستان با فرماندارشهرستان سنندج

زمینه پژوهش را برای جوانان محقق و پژوهشگر مهیا نمائیم

دکترمحمد ابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج به مناسبت سی و هفتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی ضمن تبریک انتخاب فردی جوان  به سرپرستی جهاد دانشگاهی افزود : انتظار می رود مسئولین ارتباط را در بین جوانان بیشتر کنند تا بخش مهمی از اشتغال در کشور و استان حل شود .

فرماندار شهرستان سنندج با بیان اینکه مرکز رویان افتخار کشور است اظهار داشت : زمینه پژوهش را برای جوانان محقق و  پژوهشگر مهیا نماییم تا آنها بتوانند در زمینه های  فلسفه ، علوم اجتماعی ، آموزش های فنی ، کار آفرینی  تحقیق کنند .

دکتر محمد ابراهیم زارعی با بیان اینکه اکنون جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی علمی و دانشگاهی در عرصه های ملی و بین المللی معرفی شده است عنوان کرد :  امید است بتوان این موفقیت ها و دستاوردها را در سطح استان کردستان نیز گسترش داده و تحولات مهمی در راستای توسعه علمی استان ایجاد کرد.

فرماندار سنندج با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی استان کردستان به یک غربالگری نیازمند است بیان کرد: این نهاد انقلابی باید با بررسی عملکرد خود از گذشته تا به امروز بتواند با آسیب شناسی و شناسایی موانع انجام کار و فعالیت هایش، راه پیشرفت خود را بیش از پیش هموار کند تا بتواند به یک برند علمی در سطح استان تبدیل شود.

زارعی با بیان اینکه جهاددانشگاهی می تواند خلاء و ضعف ارتباط بین صنعت و دانشگاه را پر کند عنوان کرد: حوزه ی پژوهش جهاددانشگاهی باید بتواند با بهره مندی از نیروهای متخصص و کارآمد خود در این راستا با انجام  تحقیقات و پژو هش های مورد نیاز استان وارد عمل شود که می طلبد سایر ارگانها و ادارات مرتبط در حوزه های مختلف مشارکت کافی را با جهاد دانشگاهی داشته باشند.

ایشان با تاکید بر اینکه صنایع و زیر ساخت های استان کردستان نیازمند گسترش و توسعه است افزود: در این راستا باید موفقیت ها و تجربیات سایر استانهای کشور را مدون و بومی سازی کرده و سرلوحه ی کار خود قرار دهیم.

فرماندارشهرستان  سنندج در بخش دیگری از سخنان خود مدرک گرایی و نبود افراد متخصص را معضلی در سطح استان دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیازمند تربیت و آموزش تکنسین ، کارشناس و ارائه ی آموزش های فنی هستیم که جهاددانشگاهی با ارائه ی آموزش های کاربردی و موثر در حوزه های مختلف این خلاء را پر کند.

فرماندار سنندج گفت: جهاددانشگاهی استان کردستان باید با بررسی عملکرد خود از گذشته تا به امروز بتواند با آسیب شناسی و شناسایی موانع انجام کار و فعالیت هایش، راه پیشرفت خود را بیش از پیش هموار کند تا به یک برند علمی در سطح استان تبدیل شود.

 

 

9 مرداد 96