اخبار

فرماندار در شورای هماهنگی مدیریت بحران با محوریت مانور زلزله در مدارس

آموزش های مقابله با بحران در کشوری بحران خیز چون ایران بسیار حائز اهمیت است

دوازدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سنندج با محوریت برگزاری مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس با ریاست فرماندار شهرستان در فرمانداری برگزار گردید.
آموزش های مقابله با بحران در کشوری بحران خیز چون ایران بسیار حائز اهمیت است

در این جلسه که ساعت 8/30 روز سه شنبه مورخ 30آبان ماه در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید دستگاههای اجرایی شهرستان گزارشی از عملکرد خود را در رابطه با زلزله اخیر و همچنین ایمنی و اقدامات پیشگیرانه ارائه نمودند.

محمد ابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج در ابتدا ضمن عرض تسلیت درگذشت جمع کثیری از هموطنان در زلزله اخیر کرمانشاه و تبریک حلول ماه ربیع الاول، از زحمات همه مردم شریف کشور، استان و شهرستان سنندج و ادارات دولتی به خاطر کمکهای همه جانبه و امداد رسانی های آنان و همچنین از اعضای مدیریت بحران شهرستان برای اقدامات خوب و به موقع تقدیر و تشکر نمود.ایشان افزودند همدلی و همبستگی ملی مردم ایران و استان نشان از فرهنگ و تمدن والای مردم ایران دارد. وی در راستای هماهنگی و تمرکز هر چه بیشتر خدمات و کمکهای صورت گرفته و جلوگیری از هر گونه سو استفاده های احتمالی، باز هم تاکید نمود مردم، ادارات، سازمانهای دولتی و مردمی کمکهای خود را از طریق هلال احمر به مناطق زلزله زده ارسال کنند. فرماندار سنندج عنوان نمود با عنایت به اینکه ایران از کشورهای بحران خیز می­باشد، آموزش در زمینه زلزله و سایر بحرانها از طریق مدارس، ادرات و خصوصا صدا و سیما بسیار حایز اهمیت خواهد بود که باید مورد توجه قرار گیرد همچنین در جهت جلوگیری از خسارتهای جانی و مالی به ادارات مرتبط با ساخت و سازها خصوصا شهرداری تاکید نمود بدون هیچگونه اغماضی نظارتهای دقیق و سختگیرانه در رابطه با آیین نامه های زلزله اعمال کنند. ایشان از ادارات حاضر در جلسه خواستند در اجرای مانور سراسری زلزله نهایت همکاری را با ادارات آموزش و پرورش به عمل آورند . و آموزش و پرورش گزارشی از برگزاری مانور زلزله را به فرمانداری ارائه نمایند.جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد به پایان رسید.

بازدید [ 839 ]