اخبار سایت قدیم

سخنرانی فرماندارشهرستان سنندج در مسجد جامع به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر

سخنرانی فرماندارشهرستان سنندج در مسجد جامع  به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر
جمعه 9 تیر سال 1396

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان سنندج دکتر محمد ابراهيم زارعي  ضمن شرکت در نماز جمعه اين هفته ، بمناسبت آغاز هفته مبارزه با مواد مخدر قبل از خطبه هاي نماز جمعه سخنراني کرد.

 رئيس شوراي  مبارزه با مواد مخدر شهرستان سنندج ضمن گراميداشت ياد وخاطره شهداي مبارزه با مواد مخدر  وتبريک به مناسبت عيد سعيد فطر طي سخناني نسبت به آگاهي بخشي و آثار زيان بار مصرف مواد مخدر اظهار داشت : درکنار بحرانهاي دنيا  " فقر ، آلودگي محيط زيست و تهديات هسته اي "  چهارمين عامل اصلي بحران در دنيا مصرف مواد مخدر است . که به يکي از منکرات در جامعه تبديل شده است .

فرماندار شهرستان سنندج  در ادامه با اشاره به اين نکته که  شيوع اعتياد در بين جوانان  رو به افزايش است افزود : درصد گرايش آنان به اين پديده خانمان سوز بسيار جدي است و اين امر زنگ خطري است براي خانواده ها .

دکتر محمد ابراهيم زارعي  با بيان اينکه بهترين راه مبارزه با مواد مخدر فرهنگ سازي و آگاه بخشي در بين  خانواده ها است افزود: از وظايف اصلي  و مهم خانواده ها ، محافظت از فرزندان و جلوگيري از روي آوردن جوانان و نوجوان به مصرف مواد مخدر است .

ايشان با اشاره به مشکلات اقتصادي  ، اجتماعي ، فرهنگي و بهداشتي در عرضه ، توليد و مصرف مواد مخدر در کشور ابراز داشت : 450 نوع مختلف امروزه در دنيا مواد مخدر وجود دارد که براي درمان معتادان  هزينه اي بالغ بر 10 هزار ميليارد تومان در کشور صرف خواهد شد ، که اين هزينه ها  لطمه هاي جبران ناپذيري را بر پيکره دولت مي زند .

رئيس شوراي مبارزه با مواد مخدر شهرستان سنندج  گفت : درآمد حاصل از توليد مواد مخدر در کشورهايي که توليد مواد مخدر مي کنند برابر است با توليد و فروش اسلحه در جهان .

دکتر محمد ابراهيم زارعي با اشاره به ورود با برنامه نظاميان آمريکايي براي حفاظت از افغانستان اظهار داشت : از زماني که آمريکايي ها براي دفاع از مردم افغانستان وارد اين کشور شده اند 30 الي 40 درصد کشت و توليد مواد مخدر افزايش داشته که جمهوري اسلامي ايران براي جلوگيري از ورود مواد مخدر به داخل کشور شهداي زيادي را تقديم کرده است .

دکتر زارعي در بخش ديگري از سخنان خود با قدرداني ازخدمات  نيروي نظامي و انتظامي ، مرزباني و تمامي کساني که به امر مبارزه با مواد مخدر شبانه روزي تلاش مي کنند عنوان کرد : با توجه به دستور مقام معظم رهبري در خصوص مبارزه با مواد مخدر ماموستاهاي آئيني ، تشکلات اجتماعي ، بازاريان ، اساتيد و خانواده ها بيشترين تاثير را در امر پيشگيري در امر مبارزه با مواد مخدر را دارند .

ايشان در پايان سخنان خود تلاش همگان براي ساماندهي معتادان متجاهر و شهري عاري از موادمخدر افزود : آمارها نشان داده است استان کردستان نسبت به ديگر استانها آمار بسيار پاييني در مصرف مواد مخدر را دارد ، که بايد بسيار هوشيار باشيم .