اخبار سایت قدیم

نشست صمیمی فرماندار شهرستان سنندج با دهیاران بخش مرکزی

نشست صمیمی فرماندار شهرستان سنندج با دهیاران بخش مرکزی
چهار شنبه 14 تیر سال 1396

به مناسبت 14  تير ماه روز شهرداري ها و دهياري ها دکتر محمد ابراهيم زارعي فرماندار شهرستان سنندج با 15 نفر از دهياران برتر بخش مرکزي ديدار کردند .

 در اين جلسه فرماندار شهرستان سنندج ضمن تبريک به مناسبت سالگرد تاسيس دهياريها عنوان کرد :برقراري ارتباط و تعامل دهياران با مردم  و هماهنگي با بخشداران و شوراهاي اسلامي روستا موجب توسعه در روستا ها مي شود .

دکتر زارعي ضمن تشريح آسيب ها و کاستي هاي  پيش رو در امور دهياريها و همچنين قدرداني از زحمات  وتلاشهاي شبانه روزي شوراهاي اسلامي  روستا ها اظهار کردند : شوراهاي اسلامي روستا ها با همکاري و هماهنگي با بخشداري ها مي توانند نسبت به  توسعه روستا ها  اصلاح معابر ، ايجاد فضاي  تفريحي و ورزشي ، فاضلاب کشي دهياران را ياري کنند .

وي با تاکيد بر ارتقاي سطح آموزش و رفاه عمومي در روستا ها خاطر نشان کرد :  با توجه به سطح تحصيلات دهياران شهرستان سنندج نسبت به  ، توسعه بوم گردي با ايجاد امکانات مناسب در روستاها زمينه  اشتغال و جذب گردشگران را  فراهم نماييد .

فرماندار شهرستان سنندج با تاکيد بر نقش بسيار مهم امامان جمعه در روستا ها ابراز داشت : دهياران نهايت سعي و تلاش خود را براي جلب اعتماد مردم در افزايش مشارکت در توسعه و آباداني روستا ها فراهم سازند .

دکتر زارعي تلاش دهياران براي حفظ محيط زيست را بسيار مهم دانسته و عنوان کرد : دهياران ضمن جلوگيري از تخريب منابع طبيعي ، نهايت تلاش خود را براي حفاظت از محيط زيست وجلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز در حريم  رودخانه ها را در اوليت کاري قرار دهيد .

لازم به توضيح است در ابتداي اين جلسه بخشدار مرکزي و دهياران اين بخش گزارشي از روند کارهاي اجرايي و مشکلات پيش رو در روستا ها را ارائه کردند .

 در پايان اين جلسه فرماندار شهرستان سنندج با اهداي لوح تقديرو هدايايي از زحمات دهياران قدرداني کردند .