اخبار سایت قدیم

فرماندار شهرستان سنندج در بهمن ماه 1396 با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان 23 روستای بخش کلاترزان صاحب گازمی شوند

 فرماندار شهرستان سنندج در بهمن ماه 1396 با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان 23 روستای بخش کلاترزان  صاحب گازمی شوند
پنج شنبه 15 تیر سال 1396

به مناسبت 14  تير ماه روز شهرداري ها و دهياري ها با حضور مدير کل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري ، معاون عمراني فرماندار ، بخشداران بخش هاي مرکزي و کلاترزان ،  مديران و معاونين ادارات شهرستان سنندج ، نيروهاي نظامي و انتظامي ، شهردار، دهياران و اعضاي شورهاي اسلامي شهر و روستا بخش کلاترزان ، به رياست دکتر محمد ابراهيم زارعي در سامانه انتقال آب سد آزاد جلسه شوراي ادراي بخش کلاترزان تشکيل گرديد  .

در اين جلسه فرماندار شهرستان سنندج ضمن تبريک به مناسبت سالگرد تاسيس شهرداري ها و دهياريها عنوان کرد : با حمايت هاي دولت و همت جوانان براي آباداني روستاها اقدام نمائيد زيرا بيشترين اشتغال در کشور توسط روستائيان حاصل مي شود .

 ايشان با اشاره به فرصت بسيار مناسب و استثنايي تامين آب شرب و کشاورزي مورد نياز مردم شريف  بخش کلاترزان به وسيله مسئولين خدوم سامانه  انتقال آب  سد آزاد  خاطرنشان کرد : مديران و مسئولين براي بهبود معيشت مردم روان سازي و آسان کاري مسيرهاي  سامانه انتقال آب و پروزه خط لوله گاز روستا ها را در اولويت قرار دهند  .

فرماندار شهرستان سنندج با تاکيد بر نقش بسيار مهم امامان جمعه در روستا ها ابراز داشت : دهياران نهايت سعي و تلاش خود را براي جلب اعتماد مردم در افزايش مشارکت در توسعه و آباداني روستا ها فراهم سازند .

دکتر زارعي تلاش دهياران براي حفظ محيط زيست را بسيار مهم دانسته و عنوان کرد : دهياران ضمن جلوگيري از تخريب منابع طبيعي ، نهايت تلاش خود را براي حفاظت از محيط زيست وجلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز در حريم  رودخانه ها را در اوليت کاري قرار دهيد .

فرماندار شهرستان سنندج در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به خدمات بهداشتي و درماني چند سال گذشته دولت عنوان کرد : کار بسيار بزرگ دولت تدبير و اميد طرح تحول سلامت است که در اين طرح همانگونه که شاهد هستيد مردمان شريف در روستا ها 3 درصد و مردم شهر نشين 5 درصد حق خدمات درماني را پرداخت کرده اند .

دکتر محمد ابراهيم زارعي با تاکيد بر  خدمات ارزنده نظام و دولت تدبير و اميد در روستا ها اظهار داشت : در سالروز پيروزي انقلاب اسلامي در بهمن ماه امسال  با اعتباري بالغ بر 20 ميليارد تومان 23 روستاي بخش کلاترزان صاحب گاز خواهند شد .

وي با تاکيد بر ارتقاي سطح آموزش و رفاه عمومي در روستا ها خاطر نشان کرد :  با توجه به سطح بالاي تحصيلات دهياران شهرستان سنندج نسبت به  ، توسعه بوم گردي با ايجاد امکانات مناسب در روستاها زمينه  اشتغال و جذب گردشگران را  فراهم نماييد . 

لازم به توضيح است در ابتداي اين جلسه بخشدارکلاترزان و دهياران اين بخش گزارشي از روند کارهاي اجرايي و مشکلات پيش رو در روستا ها را ارائه کردند .