اخبار سایت قدیم

سفر یکروزه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به شهرستان دیواندره:

بهرام نصرالهی زاده در سفر یک روزه به دیواندره از 12 طرح فعال و نیمه فعال شهرستان دیواندره بازدید کرد
سفر یکروزه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به شهرستان دیواندره:
سه شنبه 20 تیر سال 1396

رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان کردستان به همراه جمعي از مديران کل در سفر يک روز به ديواندره از چندين پروژه فعال و نيمه فعال در اين شهرستان بازديد کرد.

17 کيلومتر از بزرگراه حوزه ديواندره زير بار ترافيکي است

بهرام نصرالهي زاده در بازديد از بزرگراه ديواندره گفت: از پروژه بزرگ شمال غرب به جنوب 57 کيلومتر در حوزه شهرستان ديواندره قرار دارد اما تنها 17 کيلومتر از اين مسير به بهره برداري رسيده است به دليل اهميت ارتباطي و اقتصادي تمامي وزارت راه و شهرسازي براي تکميل اين پروژه بسيج شده اند.

وي ادامه داد: امسال 7 کيلومتر ديگر زير بار ترافيکي مي رود و در حال حاضر هم دو قطعه مجموعا به طول 7 کيلومتر در دست احداث است و تا يک سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.

نصرالهي زاده افزود: چند نقطه از بزرگراه هنوز تعيين تکليف نشده است که در اسرع وقت براي آنها بويژه کنارگذر ديواندره تصميم گرفته خواهد شد.

گازرساني به کارگاه نيک الياف

در بازديد بعدي از کارگاه نيک الياف ديواندره، يکي از درخواست هاي مدير کارگاه نيک الياف گازرساني به اين واحد توليدي بود.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي در بازديد از اين کارگاه گفت: طبق اعلام مدير عامل گاز استان تا 45 روز آينده به اين واحد گاز رساني مي شود و براي پرداخت تسهيلات کمک خواهيم کرد.

گفتني است اکنون 12 کارگر مشغول به کار هستند و به گفته مدير کارگاه در صورت پرداخت تسهيلات براي نوسازي به اين پروژه و با اجراي فاز دوم مي توان تا 150 نفر اشتغال زايي داشته باشيد.

توليد گل رز در ديواندره

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان کردستان از محل اجراي طرح گلخانه فوق مدرن توليد گل رز بازديد کرد. در اين گلخانه مصرف آب به يک دهم کاهش مي يابد و بهره وري آن صد برابر توليد گلخانه اي به روش هاي معمول است.

اين طرح با سرمايه گذاري بخش خصوصي (اخوان کريمي) در حوزه توليد گل رز و مشارکت شرکت هلندي در حال انجام است.

براي اجراي اين طرح 10 هکتار از اراضي ملي شهرستان واگذار شده است و 150 نفر اشتغالزايي خواهد داشت.

توليد مازاد بر مصرف داخلي توسط شرکت هلندي در خارج از کشور به فروش مي رسد.

در ادامه اين سفر رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي کردستان از طرح هاي پروژه سد سيازاخ، کارخانه سيمان، طرح گردشگري و تفريحي مانگه شو، پاياب سد، مجتمع رفاهي، تفريحي و گردشگري باباراري، راه روستاي امين آباد و نوبهار، روستاي پاپاله و بررسي وضعيت آب شرب روستا، شهرک نيک دام زرينه، تصفيه خانه آب ديواندره بازديد و خاطرنشان کرد طرح هاي که اشتغال زايي بيشتري داشته باشند در اولويت براي تامين اعتبار قرار مي گيرند.

شرکت در جلسه شوراي امر به معروف و نهي از منکر و جلسه شوراي اداري شهرستان از ديگر برنامه هاي سفر دکتر بهرام نصرالهي زاده رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان کردستان در ديواندره بود.

روابط عمومي فرمانداري شهرستان ديواندره