اخبار سایت قدیم

مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان: جهاددانشگاهی در تبدیل گفتمان توسعه به مطالبه دانشجویی موفق عمل کرده است

مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان گفت: مجموعه جهاددانشگاهی با ارائه خدمات علمی و فنی متناسب با نیاز جامعه و انجام تحقیقات توسعه‌ای و کاربردی با تبدیل گفتمان توسعه به یک مطالبه دانشگاهی و دانشجویی، موجبات تشویق و جذب دانشجویان و پژوهشگران جوان و مستعد را فراهم آورده و آنان را در تبلیغ و ترویج فرهنگ پویایی اسلامی مشارکت داده است.
مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان:  جهاددانشگاهی در تبدیل گفتمان توسعه به مطالبه دانشجویی موفق عمل کرده است
چهار شنبه 21 تیر سال 1396

 به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري کردستان؛ کوهسار دادور در مراسم تکريم و معارفه روساي جهاد دانشگاهي واحد استان کردستان با اشاره به اينکه جهاددانشگاهي به عنوان يکي از نهادهاي انقلابي، مامور تحقق بخشيدن به اهداف انقلاب فرهنگي شد، اظهار کرد: اين نهاد در طول عمر با برکت انقلاب مراحل تکامل خود را با موفقيت سپري کرده و با تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي به صورت هيات امنايي مديريت و مجري ماموريت‌هايي در سايه چشم انداز و اهداف کلي شده است.

وي افزود: اين مجموعه تخصصي با ارائه خدمات علمي و فني متناسب با نياز جامعه و انجام تحقيقات توسعه‌اي و کاربردي با تبديل گفتمان توسعه به يک مطالبه دانشگاهي و دانشجويي، موجبات تشويق و جذب دانشجويان و پژوهشگران جوان و مستعد را فراهم آورده و آنان را در تبليغ و ترويج فرهنگ پويايي اسلامي مشارکت داده است.

مديرکل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداري کردستان عنوان کرد: خوشبختانه با همت مديريت و پرسنل خدوم اين نهاد در کردستان نيز گام هاي بزرگي در راستاي بالندگي و توسعه جهاددانشگاهي برداشته شده است.

وي ايجاد 9 مرکز آموزشي تخصصي در استان، نمايندگي بانک خون بند ناف، خبرگزاري‌هاي ايسنا و ايکنا، مرکز افکارسنجي، فعاليت‌هاي پژوهشي،‌ فرهنگي و قرآني را از جمله اقدامات انجام شده در جهاددانشگاهي استان دانست و گفت: اين در حالي است که اين نهادانقلابي با توجه به پتانسيل‌هاي بالاي خود، هنوز با جايگاه مطلوب خود در سطح استان فاصله دارد، که اميد است بيش از پيش شاهد پيشرفت و رشد و توسعه جهاددانشگاهي باشيم.

دادور ادامه داد: مي‌طلبد که در آستانه شروع به کار دولت دوازدهم مراکز علمي و دانشگاهي و تحقيقاتي استان در هم راستايي با برنامه‌هاي راهبردي، عملياتي اسناد بالادستي از جمله نقشه راه اصلاح نظامي اداري و قانون برنامه ششم توسعه به هم افزايي و تشريک مساعي بپردازند.

وي افزود: اين مهم زماني تحقق مي‌يابد که اشتغال و توليد سرلوحه تمامي برنامه‌ها شود، مسئله‌اي که در شعار امسال نيز مقام معظم رهبري بر آن تاکيد کردند.

مديرکل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداري کردستان، همچنين با اشاره به اينکه در نقشه راه نظام اداري چهارمين برنامه تکميلي ما مديريت سرمايه انساني است، گفت: بخشي از اين برنامه شامل عدالت محوري در حوزه منابع انساني،‌ ايجاد زمينه رشد معنوي منابع انساني و بهسازي و ارتقاء سطح دانش و تخصص و مهارت، دانش گرايي و آموزش و شناخت و تحليل بازار کار و نيروي انساني است.

وي استفاده از شيوه‌هاي نوين آموزشي در تربيت نيروي انساني کارا و ماهر و نيز ارتقاء بهره وري در سطح جامعه و بدنه دولت را امري الزامي و موثر دانست و بيان کرد: مراکز علمي مانند جهاددانشگاهي مي‌توانند نقش بسزايي در اين مسير داشته باشند.

دادور بيان کرد: در شوراي راهبردي توسعه مديريت انساني نيز پنج کميته فعال است که در کميته سرمايه انساني مي‌توان از پتانسيل و ظرفيت جهاددانشگاهي بهره برد.

مديرکل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداري کردستان، در بخش پاياني سخنان خود گفت: براي جهاددانشگاهي استان کردستان يک پيشنهاد دارم و آن اينکه در مباحث مرتبط با مديريت سبز که يکي از شاخص‌هاي ارزيابي عملکرد سازمان‌ها وادارات است ورود پيدا کنند و در اين راستا استانداري کردستان هم اين نهاد را حمايت مي‌کند.