اخبار

فرماندار سنندج

اشتغالزایی از مهمترین و موثرترین راههای مبارزه با اعتیاد است

فرماندار سنندج بیکاری را از خطرناک ترین راه های ابتلا به اعتیاد و در مقابل اشتغالزایی را مهمترین و موثرترین راه مبارزه با ان دانست.
اشتغالزایی از مهمترین و موثرترین راههای مبارزه با اعتیاد است

فرماندار سنندج ضمن تسلیت ضایعه دردناک جان باختن پرسنل نفتکش سانچی به ملت شریف ایران و خانواده های داغدار آن عزیزان گفت :گزارش های که  در راستای اقدامات پیشگیری وکاهش اعتیاد صورت گرفته است، به نوعی خوب است اما توقع داریم  بازخورد  کارها و گزارشها را نیز ببینیم زیرا نتیجه کار بسیار مهم تر از نوشته و حرف است. وی به نکته مهم اشاره کرد و بیان کرد : تمامی متولیان امر آسیب های اجتماعی در حوزه اعتیاد نتیجه کارهای انجام شده خود را باید بررسی کنند، چراکه در برخی از مواقع شاید  اقدامات صورت گرفته نتیجه معکوس داشته باشد و شاید همه کارها انجام شده درست نباشد.

 فرماندار به  وضعیت بیکاری استان کردستان اشاره کرد و افزود:  با عنایت به آمار بیکاری باید تلاش کنیم اعتبارات که در اختیار مسولین جهت اشتغال زایی است به درستی و در راستای اشتغال واقعی و رفع بیکاری که از مهم ترین راههای مبارزه با اعتیاد است هدایت شود.

زارعی بیان کرد: اوقات فراعت  در روستاها بسیار مهم است، لذا باید به فکر اوقات فراغت جوانان روستاها در فصل زمستان نیز باشیم وی تصریح کرد : مدیران با برنامه ریزی های دقیق باید کارآفرینی را رونق دهند چراکه افراد بدون هیچ گونه حرفه و بیکارخیلی زودتر  به سمت اعتیاد می روند .در همین رابطه از بخشداران، آموزش و پرورش و حوزه فنی و حرفه خواست تا با هماهنگی یکدیگر به جوانان حرفه هایی متناسب با علایق، استعدادها و متناسب با شرایط جامعه  بیاموزند.وی عنوان کرد : در حوزه خدمات می توان کارهای خوبی انجام شود چراکه در برخی از شغل ها با هزینه کم می توان ایجاد اشتغال کرد. زارعی  یکی از مشکلات موجود را  نبود شرایط شور و نشاط در میان بهبود یافته ها و افراد معتاد دانست و افزود :  در بسیاری از موارد افراد معتاد درد نشاط دارند بنابراین به عنوان متولیان امور توسعه فضای شور و نشاط را باید توسعه داد.

وی بیان کرد: تعامل و گفت و گو و سلامت را باید در جامعه توسعه دهیم و در بخش ورزش های بومی و محلی  و نشاط آور بیشتر برنامه ریزی کنیم. فرماندار خطاب به بخشداران و دهیاران شهرستان سنندج تاکید کرد:جوانان را به کارهای گروهی سالم و رقابت میان انها مانند باسازی کوچه ها تشویق کرد.وی همچنین گفت: آموزش مهارت های زندگی برای خانواده ها و خصوصا آسیب دیده های ناشی از اعتیاد نادیده گرفته شده  است که باید بیشتر به این مهم توجه شود.

بازدید [ 1524 ]