اخبار

رئیس شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان سنندج:

بی سوادی را نکوهش کنیم نه بیسوادان را

جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان سنندج به ریاست محمد ابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج و با حضور جناب آقای کوثری معاونت پشتیبانی سازمان نهضت سواد آموزی کشور در فرمانداری شهرستان سنندج برگزار شد.
بی سوادی را نکوهش کنیم نه بیسوادان را

جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان سنندج به ریاست محمد ابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج و با حضور جناب آقای کوثری معاونت پشتیبانی سازمان نهضت سواد آموزی کشور و ادارات عضو شورا در فرمانداری شهرستان سنندج برگزار شد.

محمد ابراهیم زارعی از تلاش برای از بین بردن بیسوادی درشهرستان و ایجاد بستر فرهنگی توسط ادارات، بخشداران،دهیاران ومعتمدین برای رفع بسیاری از مشکلات تحصیل به ویژه در روستاها خبر داد.

فرماندار شهرستان سنندج در ادامه گفت: یک جامعه بی سواد ناگزیر به تکرار تاریخ است، لذا باید از ورود افراد جدید به چرخه بیسوادی جلوگیری شود.ایجاد بستر فرهنگی برای تغییر دیدگاه در رابطه با تحصیل یا ادامه تحصیل افراد در سنین مختلف به کمک آموزش وپرورش ودیگر ادارات مرتبط محلی از اهداف شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان سنندج میباشد.

زارعی افزود: ارائه راهکارهای جدید توسط دستگاههای فرهنگی در حوزه آموزش، استفاده از افراد متخصص در حوزه آموزش با قابلیت نفوذ کلام ،نکوهش بی سوادی در جامعه هدف وهم سویی کلیه دستگاها در مبارزه با بیسوادی را باید در برنامه کاری قرار داد.

فرماندار با تشکر از تلاش های مبلغین اسلامی در بخش ها و روستاهای شهرستان گفت:در طول تاریخ اشاعه وگسترش اسلام مدیون مبلغین ایرانی باسواد بوده است، لذا تشویق و ترویج سوادآموزی باید در دستور کار این عزیزان قرار گیرد.

محمد ابراهیم زارعی با تشکر از حضور معاونت پشتیبانی سازمان نهضت سواد آموزی کشور در کردستان، خواستار کمک های مادی و معنوی بیشتر این سازمان در راستای ریشه کن کردن بیسوادی در استان و شهرستان شد.

 

بازدید [ 652 ]