اخبار

فراهم شدن زمینه هم افزایی اقدامات سازمان های مردم نهاد برای کاهش تبعات اجتماعی و اقتصادی ویروس کرونا

تاکید فرماندار سنندج بر توزیع هدفمند کمک های دولتی و خیران

فرمانداری سنندج در جریان نشستی با مدیران عامل سازمانهای مردم نهاد و دفاتر تسهیلگری این شهرستان راه های توزیع هدفمند و بهینه کمک های دولت و اهدایی خیران به مردم آسیب دیده از ویروس کرونا را بررسی کرد.
تاکید فرماندار سنندج بر توزیع هدفمند کمک های دولتی و خیران

براساس تصمیم گیری جمعی سازمان های مردم نهاد و فرمانداری سنندج، هرگونه کمک، من بعد، با محوریت خانه خیرین سنندج و براساس نیازسنجی های قبلی توزیع می شود تا ازموازی کاری های احتمالی و توزیع چند باره کمک های بهداشتی و بسته های غذایی در یک نقطه جلوگیری شود و خانوارهای نیازمند بیشتری را شامل شود.

 

* تاکید فرماندار سنندج بر توزیع هدفمند کمک های دولتی و خیران

فرماندار سنندج گفت دولت برنامه ریزی کرده است که کمک های دولتی و خیران به صورت منسجم به گونه ای توزیع شود که شهروندان آسیب دیده بیشتری از اپیدمی ویروس کرونا در سطح شهرستان از آن بهره مند شوند.

محمدابراهیم زارعی در تبیین این طرح گفت توزیع ساماندهی شده و مناسب خدمات بهداشتی و غذایی به خانواده های نیازمند و آسیب دیده از شیوع ویروس کویید 19 به صورتی که از موازی کاری وتداخل ماموریت های اجتماعی، بهداشتی و انسان دوستانه سازمان های مردم نهاد جلوگیری کند، هدف این طرح است.

وی با قدردانی از کمک های سازمان های مردم نهاد در اطلاع رسانی و نیز ارایه خدمات بهداشتی و غذایی به شهروندان نیازمند تاکید کرد که فرمانداری از هم افزایی، همفکری، همدلی و تلاش سازمان های مردم نهاد برای خدمات دهی بیشتر به خانوارهای آسیب دیده از ویروس کرونا استقبال می کند.

به گفته وی، فرمانداری سنندج از اقدامات اجتماعی و اطلاع رسانی بهداشتی سازمان های مردم نهاد  حمایت می کند.

زارعی در عین حال، گزارشی  مشروح از اقدامات دولت در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی و حمایت از خانوارهای آسیب دیده در شهرستان سنندج را برای مسئولان سازمان های مردم نهاد کردستان تشریح کرد.

 

* کمک چهارو نیم میلیارد تومانی خیران به حوزه بهداشت و درمان

دراین نشست معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گزارشی ازکمکهای خیران به این دانشگاه در اپیدمی ویروس کرونا ارایه کرد 0وگفت دراین مدت خیران، سازمان های مردم نهاد و سازمانهای عمومی حدود چهار و نیم میلیارد تومان به بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کردستان اقلام و وسایل بهداشتی و کمک نقدی کرده اند.

فرزام بیدارپور افزود: در جریان شیوع  ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی کردستان 6 میلیارد تومان از محل منابع دولتی تاکنون هزینه کرده است.او کمک های بهداشتی خیران را قابل توجه خواند و از خیران صمیمانه قدردانی کرد.

وی تایید کرد حدود 60 نفر از کادر دانشگاه علوم پزشکی کردستان در جریان ارایه خدمات درمانی به بیماران، به ویروس کرونا مبتلا شده اند. به گفته وی، دو هزار و700 شهروند کردستانی دراین مدت به علت داشتن علایم کرونا قرنطینه خانگی شده اند.

بازدید [ 645 ]
برچسب ها