اخبار

فرماندار سنندج:

تعداد کتابخانه های سنندج بسیار ناچیز است

فرماندار سنندج در سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سنندج تعداد کتابخانه های شهرستان را به نسبت جمعیت پانصد هزار نفری آن بسیار ناچیز خواند.
تعداد کتابخانه های سنندج بسیار ناچیز است
محمد ابراهیم زارعی فرماندار سنندج در سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج ضمن ابراز گله مندی از عدم حضور اعضای اصلی انجمن کتابخانه های شهرستان، یکی از مشکلات ترد و منزوی شدن کتاب و کتاب خوانی را بی اهمیتی و عدم باور آن توسط برخی مسئولین و افراد موثر در این حوزه خواند. 
زارعی با ابراز تاسف از جایگزین شدن فضای مجازی و مطالب بعضا کم ارزش و غیر قابل استناد آن گفت: باید باورهای خود را در مورد کتاب و کتاب خوانی تغییر دهیم با فرهنگ سازی و آموزش های به روز در جامعه، در میان دانش آموزان، دانشجویان و سایر اقشار تمایل ایجاد کنیم.
فرماندار سنندج گفت: باید کتابخانه ها به لحاظ وجود کتاب غنی باشند و کتابهای مختلف با عناوین و موضوعات مختلف و متنوع و برای همه فرهنگ ها در کتابخانه ها موجود باشد. 
زارعی ارتباط میان کتابخانه و آموزش و پرورش را در راستای فرهنگ سازی و ایجاد تمایل در دانش آموزان برای کتاب خوانی بسیار با اهمیت و ضروری دانست و افزود باید با اصلاح روش های موجود، در میان جوانان در جهت ترغیب آنان به سمت و سوی کتاب و کتاب خوانی تلاش کنیم.

بازدید [ 801 ]