اخبار

فرماندار سنندج :

در جهت حل بیکاری و رونق اقتصادی، پرداخت تسهیلات اشتغال را تا جای ممکن تسهیل کنید

ششمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سنندج به ریاست فرماندار و با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل در فرمانداری برگزار گردید.
در جهت حل بیکاری و رونق اقتصادی، پرداخت تسهیلات اشتغال را تا جای ممکن تسهیل کنید

ششمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سنندج به ریاست فرماندار و با حضور مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، مدیران دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل در فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه تسهیلات اشتغال فراگیر برای 29 طرح زیر 250میلیون تومان در مجموع به مبلغ 3،550،000،000 تومان و 6 طرح بالای 250 میلیون تومان در مجموع به میزان 36،800،000،000 تومان مصوب گردید.

دکتر محمد ابراهیم زارعی فرماندار سنندج از بانکهای عامل خواست بخشنامه و دستورالعمل اجرایی و جزییات مربوط به پرداخت وام های اشتغال را به طور شفاف و کامل در اختیار کارگروه و همچنین مراجعین قرار دهند و تاکید کرد تا جایی که امکان دارد دستورالعمل ها را مثبت مدیریت کنند و در جهت اشتغال جوانان و به حرکت در آمدن چرخه اقتصادی کشور، استان و شهرستان تلاش و همت جدی خود را بکار گیرند و با بکارگیری و مدیریت دستورالعملها تا جایی که میتوانند آنها را  به نفع متقاضیان تفسیر و مدیریت نمایند.وی عنوان کرد: تلاش و اقدامی که ما در جهت برطرف نمودن بیکاری و حل مشکل اشتغال انجام می­دهیم دقیقا در راستای رفع مشکلات اجتماعی، فرهنگی،  سیاسی و ... در جامعه خواهد بود.و از ثمرات و نتیجه آن کل جامعه بهره خواهد گرفت.

زارعی افزود ما باید به جوانان اعتماد کنیم جوانان ما پتانسیل های بسیار زیاد و از توان بالایی برخوردار هستند.وی یکی دیگر از مشکلات را تمرکز گرایی عنوان کرد و بار دیگر به مدیران و کارشناسان بانکها و ادارات تاکید کرد ضمن تکریم و احترام به ارباب رجوع و متقاضیان اشتغال آنها را به درستی راهنمایی و کارآفرینان را تشویق و ترغیب نمایند چرا که عکس این کار می­تواند باعث سرخوردگی، ناامیدی و بد بینی آنها از کل سیستم اداری شود. در پایان جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت.

بازدید [ 1550 ]