اخبار

بازدید فرماندار سنندج با همراهی مدیر مرکزکنترل کیفی و بهداشت آب کشور و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان از تصفیه خانه آب شرب سنندج

زارعی: تنها را حفظ سلامتی آب سد قشلاق، رعایت بهداشت محیط در حوزه ی بالادست است.

فرماندار سنندج در بازدید از تصفیه خانه آب شرب سنندج،از ادامه طرح انتقال آب سد آزاد خبر داده و خواستار کمک مردم ساکن حوزه ی بالا دست سد قشلاق در رعایت کردن بهداشت محیطی خود شد.
زارعی: تنها را حفظ سلامتی آب سد قشلاق، رعایت بهداشت محیط در حوزه ی بالادست است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سننج، محمد ابراهیم زارعی ، طی زنجیره بازدیدهای چند روز اخیر خود از تصفیه خانه سنندج، از نزدیک نظاره گر فعالیتهای شبانه روزی آبفا و آب منطقه ای در جلبک زدایی از آب ورودی به خطوط انتقال بوده و سلامت آب شرب شهر را تایید کرد.

 

زارعی اظهار داشت: آب شرب سنندج کاملا سالم بوده، اما از لحاظ طعم و بو دارای ایراداتی است که تمامی تلاشها برای رفع این مشکل در جریان است.

 

وی افزود: تغیرات آب و هوایی، جابه جایی لایه های آب دریاچه سد و ورود آلودگی ها از سرشاخه های آب ریز، دلایل اصلی مغذی شدن و رشد جلبک می باشد.

 

زارعی با درخواست همیاری و کمک مردم ساکن بالا دست سد برای رفع این معضل، گفت: رعایت بهداشت محیط زیست خود، جلوگیری از ورود سموم کشاورزی به رودخانه ها با رعایت اصول کشاورزی در شخم زنی و جلوگیری از ورود فضولات حیوانی که به کرات خطرناک تر از فاضلاب انسانی است، تنها با کمک ساکنین بالادست دست که در تاریخ شهره به احترام و حفظ طبیعت هستند ممکن می باشد.

 

فرماندار سنندج در پایان تسریع در احداث تصفیه خانه فاضلاب روستای سراب قامیش را یاد آور شده و از مسئولین خواست در کمال صداقت با مردم در مورد مشکلات سخن بگویند و از مردم فهیم سنندج خواستار فرصت و همدلی با مسئولین برای رفع مشکلات شد

 

بازدید [ 293 ]