اخبار

استفاده از ظرفیت های روستاهای پر جمعیت اطراف سنندج با هدف اشاعه فرهنگ کتابخوانی

زارعی: ثبت تاریخ شفاهی می تواند از عوامل ترویج کتابخوانی باشد

محمد ابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج با اشاره به کاهش آمار کتابخوانی در استان یکی از عوامل ترویج کتابخوانی را ثبت تاریخ شفاهی وقایع را دانست.
زارعی: ثبت تاریخ شفاهی می تواند از عوامل ترویج کتابخوانی باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سنندج محمد ابراهیم زارعی در جلسه شهرستانی انجمن کتابخوانه های عمومی ، ضمن تقدیر از همکاری مردم و کسبه محترم سنندج در ایام محدودیت های کرونایی و تجلیل از زحمات کادر درمان، با تبریک فرا رسیدن ماه بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران‌  اظهار داشت: انقلابی که اساس آن با رای مردم و اتکا به مردم بوده بایدنقش مردم در آن حفظ شود،مسئولین باید در تمامی امور حفظ منافع شهروندان جامعه را نظر داشته باشند.
وی افزود: رفع مشکلات حوزه چاپ و نشر کتاب تنها با حمایت مردم امکان پذیر بوده و نیازمند توجه ویژه مسئولین با هدف تسهیلگری در اشاعه این صنعت می باشد.
 

زارعی در ادامه با زنده نگهداشتن یاد و خاطره زنده یاد نجمه الدین درفش، یکی از عوامل ترویج کتابخوانی را ثبت تاریخ شفاهی زندگی بزرگان و وقایع جامعه دانست، وی افزود: ثبت تاریخ شفاهی و به روز بودن این آثار با توجه به پیشرفت دنیایی تکنولوژی و شرایط کرونایی حاکم بر جوامع انسانی می تواند در ترویج آیین کتابخوانی بسیار راهگشا باشد.

زارعی در پایان از بخشداران و دهیاران خواست با اتکا به ظرفیت های روستاهای پر جمعیت حومه شهر سنندج و دایر کردن کتابخوانه در این نقاط، آمار نگران کننده کاهش کتابخوانی در بین افراد جامعه را بهبود بخشند.

 

بازدید [ 138 ]