اخبار

زوج جوان سرپل ذهابی مهمان فرمانداری سنندج

زوج جوان سرپل ذهابی که خانه و کاشانه آنها قربانی زلزله شده بود روزهای اول زندگیشان را مهمان فرمانداری سنندج شدند.
زوج جوان سرپل ذهابی مهمان فرمانداری سنندج

  زوج جوان سرپل زهابی با هدف امید آفرینی و بازگشت به زندگی بعد از حادثه زلزله،پیوند مشترک خود را آغاز کردند و  به همین بهانه به مدت سه روز میهمان فرماندار سنندج  بودند. زوج جوان سرپل زهابی با فرماندار سنندج دیدار و از حمایتهای دکتر ابراهیم زارعی و مردم کردستان به زلزله زدگان تقدیر کردند.

فرماندار_سنندج : زلزله نشان داد پیوندهای تاریخی کردها و ایرانیان ناگسستنی است

فرماندار سنندج گفت: حادثه زلزله در شهرستانهای غربی استان کرمانشاه اگرچه دردناک و خسارتهای جاری و انسانی زیادی را برجای گذاشت، اما همدلی مردم با حادثه دیدگان نشان داد که پیوندهای تاریخی ایرانیان ناگسستنی است و کردها نزد ایرانیان جایگاهی رفیع و تاریخی دارند.

محمد ابراهیم زارعی سه شنبه هفتم آذر ماه در دیدار با زوج جوان سرپل زهابی با اشار ه به اینکه مجموعه مدیران استان کردستان و شهر سنندج زمینه را برای جمع آوری کمکهای مردمی از طریق هلال احمر و نهادهای مردمی به زلزله زدگان فراهم کردند، گفت: تصور زندگی مردم آسیب دیده در سرما و باران در زیر چادر سخت و دردناک است، اما همدلی ایرانیان  با مردم زلزله زده بویژه در این منطقه مثال زدنی بود و قطعا این حمایتها تا یازگشت مردم به زندگی عادی ادامه خواهد داشت.

وی گفت: کاروانهای یاری رسانی متعددی از جمله در مناطق کردنشین به زلزله زدگان ارسال شده، اما برای اینکه این کمکها به صورت عادلانه به دست مردم برسد، باید برنامه های نهادها و کمپین های یاری رسانی در یک کانال قرار بگیرند و مدیریت توزیع اقلام با همکاری و نظر جمعی انجام شود.

دکتر زارعی  با تبریک آغاز زندگی مشترک این دو جوان بعد از حادثه تلخ زلزله، ابراز امیدواری کرد ازدواج آسان، امید آفرینی و آغاز زندگی نو مورد توجه امدادگران، چهره ها و گروههای مرجع قرار بگیرد تا جریان زندگی مردم آسیب دیده به روال عادی برگردد.

فرماندار سنندج در پایان با اهدای هدایایی به این زوج جوان به بهانه آغاز زندگی مشترک، برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

این زوج جوان نیز از حمایتهای ایرانیان و بویژه مردم مناطق کردنشین و شهر سنندج از زلزله زدگان غرب استان کرمانشاه تقدیر کردند.

 

بازدید [ 2940 ]