اخبار

فرماندار سنندج:

شهرک‌های صنعتی سنندج باید صرفاً دراختیار تولید و صنعت باشد

فرماندار شهرستان سنندج با اشاره به اینکه زمین شهرک‌های صنعتی با مشکلات فراوان و از محل منابع عمومی تهیه و تأمین شده‌اند، تأکید کرد که زمین‌های واگذارشده در شهرک‌های صنعتی نباید به‌جز برای تولید و احداث واحدهای تولیدی برای اهداف دیگری مورداستفاده قرار گیرند.
شهرک‌های صنعتی سنندج باید صرفاً دراختیار تولید و صنعت باشد

محمدابراهیم زارعی که در جلسه «جهش تولید» شهرستان سنندج و پس از گزارش مدیرعامل شرکت شهرک‌های کردستان درباره تغییر کاربری برخی واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی سنندج سخن می‌گفت، افزود: زمین شهرک‌های صنعتی با یارانه تولید و آماده واگذاری شده تا کار صنعتی و تولیدی در آنها انجام گیرد و مسئولان ذی‌ربط باید با از هرگونه تغییر کاربری زمین‌ها و واحدهای موجود جلوگیری کنند.

وی گفت: دولت تأکید دارد در واحدهای موجود شهرک‌های صنعتی این شهرستان نباید هیچ کاری غیر تولید انجام شود.

به گفته فرماندار سنندج، زمین دولتی و با سوبسید برای ایجاد واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال واگذارشده و قابل‌قبول نیست که این واحدها به املاک تجاری، مسکونی و یا انبار تبدیل شوند.

ازنظر وی، تغییر کاربری واحدهای تولیدی به مراکز سکونتی و تجاری جرم است و قانون، مناطق مسکونی، تجاری و صنعتی را تعریف کرده و شهرک‌های صنعتی از مناطق مسکونی و تجاری جدا هستند.

او درعین‌حال کمیته‌ای از مسئولان دولتی این شهرستان را موظف کرد واحدهای که اکنون تغییر کاربری داده ولی قابلیت احیا و تولید را دارند، شناسایی تا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود مشکلات پیش رویشان حل‌وفصل و به تولید بازگردند.

بازدید [ 110 ]