اخبار

فرماندار سنندج :

طبیعت بکر، معماری منحصربه فرد و تاریخ غنی مناطق هورامان ثروتی بزرگ و ضامن توسعه پایدار است

فرماندار شهرستان سنندج در نشست خبری پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان با خبرنگاران رسانه های استان کردستان در روستای شیان از توابع بخش سیروان، طبیعت بکر، معماری منحصر و تاریخ غنی منطقه هورامان و ژاورود را یک ثروت بزرگ و پتانسیلی برای رسیدن به توسعه پایدار دانست.
طبیعت بکر، معماری منحصربه فرد و تاریخ غنی مناطق هورامان ثروتی بزرگ و ضامن توسعه پایدار است

فرماندار شهرستان سنندج در نشست خبری پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان با خبرنگاران رسانه های استان کردستان در روستای شیان از توابع بخش سیروان، ضمن تبریک به خاطر ثبت ملی شدن هشت روستای بخش مذکور ،طبیعت بکر، معماری منحصر و تاریخ غنی منطقه هورامان و ژاورود را یک ثروت بزرگ خواند و افزود مردم منطقه باید در راستای بکر ماندن و حفظ این ثروت خدادادی و در عین حال استفاده از پتانسیلهای گردشگری منطقه مانند ایجاد بوم گردی در روستاها و نهایتا ایجاد توسعه پایدار تلاش و فعالیت نمایند.زارعی افزود اهالی روستاهایی منطقه و خصوصا روستاهای دارای ثبت ملی وظیفه خطیری بر عهده دارند چرا که به لحاظ مدنی و ملی وظیفه حفظ و نگهداری و معرفی آن به تمامی ملت ایران را بر عهده دارند .

فرماندار شهرستان سنندج نقش اصحاب رسانه را در رابطه با شناساندن جاذبه های گردشگری استان و شهرستان بسیار موثر دانست. فرماندار سنندج بعد از نشست خبری فوق از روستاهای تخته و حلوان نیز بازدید نمود. که مهم ترین آن افتتاح خانه بوم گردی در روستای تخته، بازدید از مدرسه روستای حلوان و دیدار با اهالی روستای حلوان در مسجد روستا بود.

بازدید [ 630 ]