اخبار

عیادت و تجلیل از هنرمند و پژوهشگر بنام سنندجی

با حضور فرماندار شهرستان سنندج و رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از استاد فردین صادق ایوبی تجلیل به عمل آمد
عیادت و تجلیل از هنرمند و پژوهشگر بنام سنندجی

دکتر زارعی فرماندار شهرستان سنندج و مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با حضور در منزل استاد فردین صادق ایوبی ضمن عیادت از این هنرمند از نیم قرن فعالیت هنری این هنرمند توانمند سنندجی تجلیل به عمل آوردند.

شامگاه سه شنبه 19 دی ماه 96  محمد ابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج همراه با رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان  به منظور عیادت از هنرمند نام آوازه عرصه هنرهای تجسمی و پژوهشگر برجسته استان، فردین صادق ایوبی، که مدتی است بدلیل کسالت در منزل می باشند ، عیادت و روند درمانی این هنرمند را پیگیری نمودند.

دراین دیدار دکتر زارعی با ارج نهادن به سالیان متمادی تلاش و کوشش این هنرمند برجسته استان و کشور گفت : هنرمندان سرمایه و گنجینه های ارزنده هر ملتی هستند و ماندگاری فرهنگ و هنر ملت ها بستگی به وجود این عزیزان دارد.

وی ضمن آرزوی سلامتی برای این هنرمند با اشاره به اقدامات ارزنده حوزه هنری استان در حمایت از هنرمندان افزود: امیدواریم به زودی با حمایت و همکاری حوزه هنری ضمن برگزاری نمایشگاهی از آثار این بزرگوار در سنندج و تهران زمینه چاپ اثر پژوهشی این هنرمند را فراهم آوریم

درادامه استاد فردین صادق ایوبی با اظهار خوشحالی از حضور فرماندار و سایرین از پیگیری های فرماندار سنندج تقدیر نموده و به رسم قدردانی یکی از آثار خودر ا تقدیم فرماندار نمودند .

در پایان این دیدار لوح تقدیر حوزه هنری استان و فرمانداری شهرستان سنندج به همراه هدیه ای تقدیم این استاد گرانقدر گردید 

 

استاد فردین صادق ایوبی متولد 1341 سنندج، سرزمین آموزه های عشق و محبت، فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و از هنرمندان برگزیده کشور در حوزه نقاشی و هنرهای تجسمی به شمار می‌آید.

نقاش برگزیده سومین نمایشگاه دو سالانه نقاشان ایران

نقاش برگزیده جشنواره ایران ۱۴۰۴

نقاش برگزیده دومین جشنواره تولیدات حوزه هنری سراسر کشور

حضور در فستیوال جهانی نقاشان دنیا ۱۹۹۷ دهلی نو، هندوستان

برپایی بیش از ۴۰ نمایشگاه داخلي وخارجي از افتخارات این نقاش ارزنده کشور است.

ایشان ضمن تالیف بیش از ده ها مقاله و نقد و بررسی‌های هنری و فرهنگی در نشریات کشور، از اساتید دانشگاهی در حوزه هنر نقاشی و طراحی می باشد.

 از ایشان ۵ اثر در موزه هنرهای معاصر تهران، ۲ اثر در موزه امام علی تهران،۱۴ اثر در موزه جنگ با موضوع انفال، ژینوساید و بمباران شیمیایی حلبچه، ۱۲ اثر در اربیل کردستان عراق و ۸ اثر در سلیمانیه کردستان عراق موجود است.

 

بازدید [ 1683 ]