اخبار

فرماندار:ساخت هر نوع سازه در محدوده سد وحدت سنندج ممنوع است

سنندج - ایرنا - فرماندار سنندج با بیان اینکه اردوگاه اقامتی سد وحدت تا رفع مشکلات پسماندی و فاضلاب آن تعطیل است، گفت: ساخت و احداث هر نوع سازه در محدوده کاسه این سد ممنوع است.
فرماندار:ساخت هر نوع سازه در محدوده سد وحدت سنندج ممنوع است

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سنندج، محمدابراهیم زارعی روز یکشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان سنندج اظهار داشت: اردوگاه اقامتی وحدت سنندج که در محدوده کاسه سد قرار دارد، تا مشخص شدن وضعیت دفع بهداشتی پسماند (فاضلاب) آن بسته می شود.
وی با اشاره به اینکه احداث هرگونه سازه از جمله مجتمع های تفریحی، ورزشی و خانه باغ در حریم کاسه سد وحدت سنندج ممنوع است، افزود: حفظ محیط زیست و تامین آب شرب سالم باید در اولویت کاری دستگاهای اجرایی قرار گیرد.
فرماندار سنندج اجرای دقیق قانون و قانون مداری را در جهت حفظ منافع عمومی بسیار مهم دانست و یادآور شد: باید در نظر داشته باشیم که با صدور مجوز چه به دست آورده و چه ازدست خواهیم داد، بنابراین باید نظارت ها دقیق و قاطع باشد.
زارعی تاکید کرد: دستگاه های مرتبط با محیط زیست باید ضمن اهمیت دادن به این حوزه، نسبت به حفاظت از آب شرب سالم مصرفی شهروندان اهتمام لازم را داشته باشند
وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار نظارت دستگاهای اجرایی بر اقامتهای سکونتی مسافران نوروزی و بازدید سر زده مدیران مربوطه در رابطه با سرویس دهی، رعایت بهداشت و سلامت مهمانان شد.
شهرستان سنندج با بیش از 501 هزار نفر جمعیت، دارای سه شهر سنندج، شویشه و حسین آباد و سه بخش مرکزی، کلاترزان و سیروان است.

 

بازدید [ 358 ]