اخبار

فرماندار سنندج: ادارات مصرف انرژی را مدیریت کنند

فرماندار سنندج با اشاره به افزایش غیرمتعارف مصرف برق و آب در این شهرستان گفت: نیاز است مشترکان بویژه ادارات در بحث مدیریت مصرف انرژی اهتمام بیشتری داشته باشند تا تابستانی بدون تنش را سپری کنیم.
فرماندار سنندج: ادارات مصرف انرژی را مدیریت کنند

محمدابراهیم زارعی عصر چهارشنبه در اولین جلسه شورای اداری شهرستان اظهار داشت: مصرف آب در این شهرستان طی سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته پس مدیریت مصرف انرژی در بخش‌های مختلف بویژه عمومی و ادارات ضروری است.

 

وی به افزایش شمار مبتلایان به کرونا و فوتی‌ها در استان به خصوص در سنندج اشاره کرد و افزود: اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود با توجه به خستگی کادر درمانی دچار بحران خواهیم شد.

 

فرماندار سنندج بر عدم برگزاری مراسم عروسی و عزا در شرایط موجود تاکید کرد و یادآور شد: قرار نیست عده‌ای با برگزاری چنین مجالسی، جان دیگران را به خطر بیندازند بنابراین با افراد خاطی برخورد خواهد شد.

 

زارعی به بازرسی روزانه از ادارات اشاره کرد و گفت: کارمندان و ارباب رجوع نباید بدون ماسک وارد ادارات شوند و همه باید با همکاری و همدلی در راستای مقابله با کرونا و کاهش آسیب‌های ناشی از آن گام برداریم.

 

وی بر لزوم همکاری دستگاه‌ها برای رفع مشکلات مردم تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به وجود تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی، مردم مشکلات زیادی را تحمل می‌کنند بنابراین باید با همدلی و همکاری تمام تلاش خود را برای کم کردن این مشکلات بکار گیریم.

 

معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار سنندج نیز گفت: اکنون که از لحاظ شیوع کرونا در شرایط قرمز قرار داریم، نیاز است مردم و مسوولان بیش از گذشته پای کار بیایند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اندکی از مشکلات کادر درمانی بکاهند.

 

یحیی نظری به جهش تولید و شعار سال اشاره کرد و افزود: انتطار داریم دستگاه‌ها تمام تلاش خود را برای تحقق این شعار و توسعه استان در بخش‌های مختلف بکار گیرند البته این مهم با همدلی و همراهی مردم و ارگان‌ها قابل تحقق است.

 

وی خواستار نظارت جدی‌تر سازمان صنعت، معدن و تجارت بر بازار و قیمت کالاها شد و اضافه کرد: نظارت مدام و جدی بر بازار باعث می‌شود مردم احساس آسودگی خاطری بیشتری داشته باشند و فشار روانی ناشی از کرونا کمتر شود.

 

مدیر مرکز بهداشت سنندج نیز گزارشی از وضعیت آمار مبتلایان به کرونا ارائه داد و گفت: براساس تحقیقات انجام گرفته، ۷۳ درصد موارد فوتی در این شهرستان مربوط به افراد بالای ۶۰ سال است.

 

دکتر یوسفی با بیان اینکه باید میانگین بستری روزانه به زیر ۱۵ نفر برسد تا از وضعیت قرمز خارج شویم، افزود: ۵۸ درصد مبتلایان در سنندج مرد و ۴۳ درصد زن بوده‌اند و بیشترین افراد مثبت کرونا، خانه‌دار و کارمند هستند ضمن اینکه ۵۸ درصد مبتلایان هیچگونه بیماری زمینه‌ای نداشته‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه در خرداد ماه ۶ هزار و ۵۱۱ نفر در سنندج غربالگری شدند، یادآور شد: ۱۸ هزار بازدید از مراکز خرید و بازار، ۴۴ مورد گتدزدایی مناطق شهری و روستایی، پلمب ۴۷ قلیان سرا و ۱۰ چایخانه، ۱۷ نانوایی و ۲ تالار عروسی از مهمترین اقدامات مرکز بهداشت این شهرستان در خرداد است.

 

بازدید [ 35 ]