اخبار

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اعلام شد:

فرماندار سنندج:برگزاری آزمون استخدامی کتابداری با رعایت قانون/ جمع آوری نسخ خطی با همکاری مردم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سنندج، محمدابراهیم زارعی عصر امروز در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج در فرمانداری سنندج برگزار شد با ابراز خرسندی از شکل گیری همت جمعی در حیطه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، خواستار بهره گیری مناسب و متناسب از ظرفیت خیرین در حوزه کتاب و کتابخوانی و فعال سازی مراکز فرهنگی و کتابخوانی شد.
فرماندار سنندج:برگزاری آزمون استخدامی کتابداری با رعایت قانون/ جمع آوری نسخ خطی با همکاری مردم.

وی با بیان اینکه فضاهای موجود در مدارس جهت فعال سازی کتابخانه های عمومی غنیمت شمرده شود، افزود: از این ظرفیت ها به بهترین شکل استفاده شود.

 

فرماندار سنندج در خصوص وضعیت کتابخانه های فعال در مناطق حاشیه ای و روستاهای سنندج نیز گفت: فعالین حوزه کتاب در روستاها شناسایی شده و در روستاهایی که امکان فعال سازی کتابخانه های عمومی میسر است، با همکاری دهیاری ها و بخشداران ورود کرده و نیاز فرهنگی نوجوانان و جوانان روستایی مرتفع گردد.

 

وی با هشدار نسبت به آسیب های فضای مجازی در شرایط کنونی، تصریح کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی در راستای مقابله با آسیب های فضای مجازی با تکیه بر کتب مناسب و با کیفیت، در پیش گرفته شود.

 

زارعی در ادامه با ذکر اینکه نیروهای تحصیل کرده متخصص در اولویت انتخاب مسئولین کتابخانه های روستایی قرار گیرند، خاطرنشان کرد: عدالت با برگزاری آزمون های استخدامی در میان واجدین شرایط رعایت گردد.

 

فرماندار سنندج با تأکید بر صیانت از نسخه های خطی موجود در استان، یادآور شد: نسخ خطی که در مالکیت مردم است جمع آوری و شماره گذاری شود تا بتوان علاوه بر صیانت از این کتب، این منابع را در اختیار پژوهشگران این حوزه قرار داد.

 

وی در پایان با اذعان به اینکه راه اندازی مجتمع فرهنگی، هنری در نایسر تحولی شایان توجه در حوزه فرهنگ و هنر این ناحیه است، اعلام کرد: از طریق ستاد بازآفرینی این پروژه حمایت و پشتیبانی خواهد شد.

 

 

بازدید [ 147 ]