اخبار

فرماندار سنندج : تلاش مضاعف دولت برای کاهش آثار تحریم ها بر ملت ایران

فرماندار سنندج با اشاره به اینکه برای کم کردن آثار تحریم های ظالمانه آمریکا دولت دو چندان تلاش می کند ، از مدیران دولتی در سنندج خواست با برنامه ریزی منسجم برای هرگونه فشار ناشی از تحریم ها بر جلو گیری و کوشش کنند .
فرماندار سنندج : تلاش مضاعف دولت برای کاهش آثار تحریم ها بر ملت ایران

دکتر محمد ابراهیم زارعی که در جریان نشست شورای اداری شهرستان سنندج سخن می گفت ، افزود :علی رغم آنکه آمریکایی ها می گویند که هدف این تحریم ها مردم نیست ، اما حقیقت آن است هدف عمده تحریم ها مردم شریف ایران است ، با این حال دولت و کار گزارانش کوشش می کنند که نگذارند این تحریم ها بر زندگی مردم تا ثیر بیشتری داشته باشد.

ضرورت توجه به پدافند غیر عامل در این نشست اداری که با حضور معاون شهری سازمان پدافند غیر عامل کشور برگزار شد ، فرماندار شهرستان سنندج با تبریک موفقیت شهرداری سنندج در انتخاب به عنوان نمونه کشور در پدافند غیر عامل شهری در کشور ، از مدیران خواست مسئله پدافند غیر عامل را با اهمیت تلقی کنند و بهترین و خبره ترین کارشناسان را در بخش به کار گیرند .

او کارگزاران دولت را به هوشیاری بیش از پیش برای توفیق در پیشبرد برنامه های مرتبط با پدافند غیر عامل توصیه کرد و هوشمندی پیشینیان را با استناد تاریخ برای حفظ و حراست شهرها را نمونه کاملی از توجه عمیق به آنچه امروز پدافند غیر عامل خوانده می شوند ، دانست و گفت که ساخت شهرهای کردستان از جمله سنندج در نقاط قابل دفاع و ایجاد برج و بارو و قلعه های تاریخی نمونه های از پدافند غیر عامل اجرایی شده و موفقیت آمیز در گذشته در کردستان بوده است.

او از بیوتروریسم ، حملات سایبری و گرد غبار به عنوان تهدیدات جدی حوزه پدافند غیر عامل در شرایط کنونی نام برد و مدیران را انذار داد که به جد برای این اتفاقات برنامه پیشگرانه و پیش دستانه داشته باشند .

گزارش عملکرد پدافند غیر عامل شهرستان سنندج در این نشست ، یحیی نظری معاون سیاسی فرمانداری سنندج گزارشی از برنامه های دولت در سنندج در هفته پدافند غیر عامل در سال جاری ارائه کرد .

همچنین در ادامه نشست ، کریمی معاون شهری سازمان پدافند غیر عامل کشور درباره ضرورت ها و برنامه های اجرایی این سازمان در کشور سخرانی کرد.

بازدید [ 552 ]