اخبار

فرماندار سنندج: جهش تولید موجب اشتغال پایدار ورونق اقتصادی می شود.

فرماندار سنندج اظهار داشت، جهش تولید می تواند به اشتغال پایدار ورونق اقتصادی بینجامد.
فرماندار سنندج:  جهش تولید موجب اشتغال پایدار ورونق اقتصادی می شود.

دکتر محمد ابراهیم زارعی که امروز سوم اردیبهشت ماه در نشست جهش تولید شهرستان سنندج و در حضور شماری از مدیران واحدهای تولیدی سخن می گفت افزود: دولت می کوشد در کنار مدیران واحدهای تولید و سرمایه گذاران، مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان را مصداقی شناسایی و مرتفع کند.

مقام معظم رهبری سال99 را به نام جهش تولید نامگذاری کردند. این نخستین جلسه فرمانداری سنندج برای تحقق شعار سال و « جهش تولید » در این شهرستان بود.

فرماندار سنندج همچنین با اشاره به آثار شیوع کرونا بر صنعت توصیه کرد صاحبان صنعت با همدلی با دولت بکوشند که راههای عملیاتی جهش تولید را بیابند.

در این جلسه  همچنین احمدخسروی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان آمار داد از700 واحد تولیدی مستقر در شهرک های کردستان، 350 واحد آن در حوزه شهرستان سنندج است و چنانچه مشکلات حوزه صنعت و تولید شهرستان سنندج حل شود50 درصد صنعت کردستان حل می شود.

در ادامه این نشست کارآفرینان ، صاحبان  و مدیران واحدهای تولیدی مشکلات واحدهای خود را مطرح کردند. بی ثباتی بازار و بهای مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی، ناواردی و ناآشنایی کارشناسان بانکی به مسائل تولیدی، سختی در تامین سرمایه مورد نیاز تولید، سرباز زدن بانک ها از پرداخت به موقع تسهیلات، بالا بودن نرخ سود تسهیلات ارائه شده، سخت گیری در تامین وثایق بانکی، پایین بودن ارزیابی بانک ها در ارزیابی وثایق معرفی شده و بی ثباتی در بهای حمل ونقل کالا از جمله مواردی بودند که صاحبان سرمایه از آنها به عنوان موانع جهش تولید نام بردند.

بازدید [ 69 ]