اخبار

فرماندار سنندج: حفظ واحدهای تولیدی کمک به تحقق شعار سال است

فرماندار سنندج به وجود شرایط سخت اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: در چنین شرایطی با حفظ و سرپا نگه داشتن واحدهای تولیدی فعال می توان به رونق تولید و تحقق شعار سال کمک کرد.
فرماندار سنندج: حفظ واحدهای تولیدی کمک به تحقق شعار سال است
به گزارش واحد روابط عمومی فرمانداری شهرستان سنندج، محمدابراهیم زارعی روز دوشنبه در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اظهار داشت: در شرایط فعلی که آمریکا تمام توانش را برای فشار به کشورمان بکار گرفته بیش از هر زمان دیگری به حفظ صنایع تولیدی و حمایت از تولیدات داخلی نیاز داریم.
وی با بیان اینکه باید به سمت وحدت رویه برای رفع مشکلات کنونی برویم، افزود: نیاز است جناح های مختلف سیاسی و فکری همدل و هماهنگ با همکاری و مشارکت مردم برای عبور از شرایط کنونی گام بردارند ضمن اینکه کمک کنیم کسی بیکار نشود.
فرماندار سنندج بر تلاش برای رفع ضعف های موجود در بخش های مختلف تاکید کرد و یادآور شد: باید در راستای تحقق رونق تولید و برطرف کردن مشکلات اقتصادی گام های اساسی برداشت.
وی به بحث امر به معروف و نهی از منکر نیز اشاره کرد و گفت: روسای ادارات باید شاخص ترین فرد را از لحاظ اخلاقی و رفتاری برای مسئولیت این بخش انتخاب کنند.
زارعی اضافه کرد: باید از روش های نوین برای گسترش امر به معروف در جامعه استفاده کرد و به گونه ای تاثیرگذار در راستای تحقق این امر خداپسندانه گام برداشت.
وی اشاره ای به برگزاری انتخابات مجلس در اسفند امسال کرد و اظهار داشت: مدیران ادارات نباید اجازه دهند از امکانات دولتی برای تبلیغات انتخاباتی استفاده شود.
تکریم ارباب و رجوع در ادارات، نظارت بر قیمت کالاها توسط سازمان های مرتبط و لزوم ممانعت از استخدام های غیرقانونی از دیگر مواردی بود که فرماندار سنندج بر آن تاکید کرد.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان هم در این جلسه گفت: بحث امر به معروف فقط نباید متکی به حجاب و عفاف باشد چرا که رعایت شئونات و حجاب اسلامی از اصول دین است و افراد خود باید این موضوع را رعایت کنند.
محمود الله مرادی با بیان اینکه کار این شورا مچ گیری نیست، اضافه کرد: دیدگاه همه باید به بحث امر به معروف و نهی از منکر تغییر کرده و از جناح بازی و سیاسی بازی دوری کرد به این معنا که همه باید نسبت به امر مهم احساس مسئولیت کنیم.
وی بر عدم تقابل سیاسی در مدیریت ها تاکید کرد و یادآور شد: عدم هماهنگی و تعامل بین مسئولان و جناحی نگری موجب سوء استفاده دشمنان می شود، پس در شرایط کنونی تعامل و همکاری بین مسئولان و مردم ضروری است.
الله مرادی اظهار داشت: انتطار داریم بخش امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ها نسبت به رفع آسیب ها و معضلات اجتماعی همت کنند و این مهم با انتخاب افراد و کارکنان شایسته و متعهد قابل تحقق است.
فرمانده سپاه سنندج نیز بر رعایت حرمت ماه رمضان در ادارات تاکید کرد و گفت: باید مدیران ادارات بر عملکرد پرسنل نظارت داشته و مراقب باشند که روزه خواری در ملا عام صورت نگیرد ضمن اینکه نیاز است در زمینه پوشش مناسب کارکنان نیز اهتمام لازم را داشته باشند.
سرهنگ حسن عسگری تلاش برای رضایتمندی ارباب رجوع را یکی از معروفات مهم دانست و افزود: امروز دشمن با تمام توان برای تضعیف نظام تلاش می کند بنابراین همگی باید زمینه رضایت مردم را فراهم کنیم تا باعث سوء استفاده دشمنان نشود.
وی تاکید کرد: اتاق اصناف نیز موظف شود با صدور ابلاغیه برای اتحادیه ها، نسبت به رعایت شئونات اسلامی در واحدهای صنفی اهتمام داشته و در بحث گرانفروشی نیز نظارت های لازم صورت گیرد.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج نیز با بیان اینکه اگر در جامعه منکری مشاهده شد و به آن حساسیت نداشت مورد لعنت خداوند قرار می گیریم، افزود: باید فضای باز در جامعه ایجاد شود که کج روی های مسئولان به راحتی مورد انتقاد قرار گیرند.
ماموستا اقبال بهمنی بر رعایت شئونات اسلامی در جامعه بویژه در ماه رمضان تاکید کرد و اظهار داشت: باید همگی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر اهتمام داشته باشیم و از منکرات موجود در اجتماع نباید به راحتی و بدون توجه عبور کرد.

بازدید [ 432 ]