اخبار

فرماندار سنندج خواستار شد: برخورد قاطعانه با متخلفین حوزه محصولات سلامت محور

فرماندار سنندج با تأکید بر اینکه محصولات سلامت محور دارای حساسیت ویژه ای است، خواستار بالاترین سطح برخورد قضایی با متخلفین در این حوزه شد.
فرماندار سنندج خواستار شد: برخورد قاطعانه با متخلفین حوزه محصولات سلامت محور

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سنندج، محمد ابراهیم زارعی، شامگاه امروز (سه شنبه 25 مهر) در نشست کمیته سلامت و امنیت غذایی شهرستان سنندج که در فرمانداری سنندج برگزار شد، با تأکید بر اینکه مدیران مقوله «سلامت» را در اولویت‌کاری خود قرار دهند، گفت: در راستای تحقق این مهم می طلبد خدمات آموزشی در کنار نظارت بر فعالیت‌های کشاورزان توسط ادارات ذیصلاح ارائه گردد.

 

وی افزود: شبکه بهداشت و جهادکشاورزی با نمونه‌گیری از محصولات سلامت محور نسبت به ادامه فعالیت اماکن مشکوک به استفاده از کودهای شیمیایی غیرمجاز در سطح شهرستان، ممانعت به عمل آورند

 

فرماندار سنندج خطاب به نماینده دادگستری خواستار شد: اگر تخلف شخصی در بحث سلامت محرز اعلام گردید؛ به دلیل حساسیت موضوع، بالاترین سطح مجازات در حوزه سلامت برای وی در نظر گرفته شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی ضمن شناسایی اماکن عرضه کودهای غیرمجاز نسبت به مقابله با این مراکز اقدام نماید، تصریح کرد: تمهیدات لازم برای سال زراعی پیش‌رو لحاظ گردد.

 

زارعی با ذکر اینکه 30 درصد زباله‌های سطح شهر سنندج قابل بازیافت است، خاطرنشان کرد: 60 درصد دیگر زباله‌های تولیدی توسط شهروندان سنندجی، قابلیت تبدیل به کمپوست برای استفاده کشاورزی را داراست و تنها 10 درصد آن غیرقابل بازیافت است.

 

وی با گریز به آمار ارائه شده توسط سازمان دامپزشکی منوط بر برخورد با 10 مورد ماهی فروش دوره‌گرد سطح شهر سنندج، گفت: برخورد جدی با این افراد، نیازمند همکاری و همراهی هرچه بیشتر قوه قضایی و نیروی انتظامی با اکیپ‌های نظارت و بازرسی دامپزشکی است.

 

فرماندار سنندج در پایان یادآور شد: طرح واکسیناسیون تب‌برفکی دام زنده از 6 بهمن‌ماه سال‌جالی آغاز و به مدت 10 روز در سطح شهرستان ادامه خواهد داشت.

بازدید [ 412 ]