اخبار

فرماندار سنندج خواستار شد: نظارت بر بازار با جدیت و بدون تعارف با متخلفین صورت پذیرد

فرماندار سنندج با تأکید بر ممانعت از اجحاف در حق مردم، گفت: دستگاه های نظارتی در ایام پایان سال با جدّیت بر بازار نظارت داشته و در برخورد با متخلفین عرضه کالا تعارف نداشته باشند.
فرماندار سنندج خواستار شد: نظارت بر بازار با جدیت و بدون تعارف با متخلفین صورت پذیرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سنندج، محمد ابراهیم زارعی در جلسه شورای اداری شهرستان سنندج با اعلام اینکه خدمات، زحمات و کمبودهای مردم را نباید فراموش کرد، اظهار داشت: دستگاه های نظارتی در این ایام که مردم تمایل به انجام خریدهای عید دارند، از وظیفه خود غفلت نکنند و در روزهای پایانی سال مانع اجحاف در حق مردم شوند.

وی با تأکید بر لحاظ نمودن جدّیت بیشتر در مقوله نظارت بر بازار، افزود: این نظارت بر بخش های اداری که مراجعه کنندگان بیشتری دارند نیز با دقت بیشتری دنبال شود.

فرماندار سنندج با اشاره به اینکه بروز ناراضایتی نسبت به برخی ادارات که دارای حجم بالای کاری و شرح وظایف زیادی هستند به مراتب بیشتر است، گفت: استقرار و استفاده از سیستم دولت الکترونیکی در این سازمانها می تواند خدمات دهی را با کمترین برخورد چهره به چهره میسر ساخته و مراتب رضایت مندی ارباب رجوع را فراهم می سازد.

وی با گریز به نحوه اجرای برنامه های ویژه نوروز در کردستان، تصریح کرد: ادارات ذیصلاح در این امر اجرای برنامه های رویدادمحور را با تکیه بر فرهنگ و آیین خاص کردستان، پیش رو داشته و بدان مقید باشند.

زارعی با بیان اینکه توسعه گردشگری در کردستان متناسب با حفظ محیط زیست و منابع طبیعی صورت پذیرد، ادامه داد: در این راستا ملاحظاتی لحاظ شود و شهرداری ها با حفاظت از حریم شهرها به وسیله سرکشی های روتین مانع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها، زمین های کشاورزی و منابع طبیعی شوند.

وی با درخواست حضور پررنگ مدیران عضو ستاد بحران در برنامه های خاص ایام نوروز، افزود: جهت تنظیم بازار و ارائه کالای اساسی  نمایشگاه های عرضه کالا نیز در تمامی شهرستانهای استان برپا شده است.

فرماندار سنندج خطاب به شهرداری ها گفت: در ایام نوروز نظافت شهرها به ویژه شهر سنندج که به عنوان ویترین استان شناخته می شود، با حساسیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

وی روستاهای کردستان را به دلیل دارا بودن ظرفیت بوم گردی، دارای نقش کلیدی در توسعه و جذب گردشگر دانست و تصریح کرد: بخشداران، دهیاران و شوراهای روستا در کنار مردم و با همراهی آنان بسترساز استقبال شایسته و پذیرش گرم مهمانان نوروزی شوند.

زارعی در ادامه با یادآوری الزام افزایش نظارت بر اماکن خدمات رسان، هتل ها، مسافرخانه ها، رستوران ها، خانه های بوم گردی و سایر اماکن عمومی، تأکید کرد: هیچ تعارفی در زمینه برخورد با متخلفین عرضه کالا نداریم و بایستی قانون مبنای کار ناظرین باشد.

وی با اذعان به اینکه ما خدمتگزار مردم هستیم و باید به گونه ای با مردم رفتار کنیم که از ما دلخور و ناراضی نباشند، گفت: تکریم ارباب رجوع سر لوحه رفتار سازمانی تمامی خدمتگزاران ملت قرار گیرد و بر این اساس حمایت از فقرا، نیازمندان و سرکشی به خانواده شهدا و تمام کسانی که پدران و فرزندانشان را در راه صیانت از این خاک از دست داده اند و حتی زیارت اهل قبور از سوی مسئولین در ایام پایان سال مورد غفلت واقع نشود.

 

بازدید [ 383 ]