اخبار

فرماندار سنندج: دولت امیدوار است نتیجه نهایی تأیید صلاحیت ها، به انتخاباتی سازنده با حضور نامزدهای همه نحله های سیاسی بینجامد

فرماندار سنندج گفت: « دولت امیدوار است که نتیجه نهایی تأیید صلاحیت ها در هیات ها نظارت به انتخاباتی شایسته و سازنده با حضور نامزدهای همه نحله های سیاسی قانونی کشور و به مشارکت گسترده مردم در مهم-ترین صحنه سیاسی بینجامد.»
فرماندار سنندج: دولت امیدوار است نتیجه نهایی تأیید صلاحیت ها، به انتخاباتی سازنده با حضور نامزدهای همه نحله های سیاسی بینجامد

محمد ابراهیم زارعی که در جریان تازه جلسه شورای شهرستان سنندج و برای مدیران اجرایی این شهرستان سخن می گفت، تصریح کرد: همکارانش در دو مرحله ثبت نام و بررسی صلاحیت داوطلبان، از هر گونه اقدام سلیقه ای پرهیز کرده و « مُر قانون انتخابات و مستندات دستگاه های پیش بینی شده در قانون برای اظهار نظر درباره داوطلبان را مبنا قرار داده اند» . 

به گفته او، هیات اجرایی حوزه انتخابیه شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران کوشید با « پرهیز ازهرگونه صف بندی، اجرای دقیق قانون، دوری از  تفسیر به رای و سلیقه ای عمل کردن، دوری از اجتهاد شخصی و مهم تر داوری بر مبنای آنچه در قانون مبنای عمل است، پروسه انتخابات را پیش برده است

 

فرماندار سنندج خاطرنشان کرد :« اکنون که پروسه اظهار نظر هیات نظارت در مورد داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در مرحله نهایی شدن است. موضع دولت به انتخابات مجلس یازدهم،  همان رفتار عملی است که در اظهارنظر هیات های اجرایی در مورد صلاحیت داوطلبان عملیاتی شد. دولت امیدوار است که نتیجه نهایی تأیید صلاحیت ها در هیات های نظارت به انتخاباتی شایسته و سازنده با حضور نامزدهای همه نحله های سیاسی قانونی کشور و به مشارکت گسترده مردم در مهمترین صحنه سیاسی بینجامد.» 

 

وی با اشاره به اینکه « مهم ترین موضوع پیش روی دولت تاپایان سال جاری انتخابات مجلس یازدهم است»، از مدیران دولت خواست:« در برگزاری سالم و شایسته انتخابات» بکوشند. چه اینکه به نظر او « ملت شریف ایران و به تبع آن مردم شرافتمند کردستان سزاوار انتخابات شایسته و در خور شأن و سابقه و پیشینه تمدنی اشان هستند

 

وی تأکید کرد: همت وکوشش دولت و هیات نظارت بر انتخابات در این مقطع از تاریخ باید این باشد زمینه مشارکت گسترده مردم فراهم و از هر سخن و اقدام که مشارکت سازنده مردم را در انتخابشان محدود می کند، پرهیز شود.

فرماندار سنندج در حالی که تصریح کرد دولت مجری انتخابات است و کوشیده و می¬کوشد در چارچوب قانون موجود انتخابات با تکیه براصل بیطرفی،  عادلانه پروسه انتخابات را پیش ببرد، اطمینان داد  نام هرکسی از صندوق رای در آید دولت به آن احترام می گذارد و از رای مردم هر آنچه هست، پاسداری می کند.

 

 

مسئولان دستگاه ها از نقدهای ناصحیح نهراسند

 

فرماندار شهرستان سنندج همچنین از همکارانش خواست که « ، از نقدهای ناصحیح نهراسند و کوشش کنند نقد با لوازم و منش آن در جامعه نهادینه شود. وی گفت: اگر نقد سازنده در جامعه افزون شود همه شهروندان و دولت از سود آن منتفع می شود.

 

زارعی افزود: دولت ازهر گونه نقد برنامه هایش استقبال می کند و عمیقا باور دارد که نقد اگر مصلحانه وکارشناسانه باشد سازنده و اصلاحگر امور است. به گفته او، فارغ از درستی و نادرستی  محتوای هر نقد، همه شهروندان حق دارند در همه امور دولت و کارگزارانش اظهار نظر کنند. ولی اینکه همه اظهارها درست هستند یا نه، بحث جدایی است.

 

زارعی توصیه کرد شهروندان بیش از پیش به نقد امور عمومی و کارگزاران ملت بپردازند. گرچه به گفته او، در این روند ممکن است افرادی به نام نقد به تخریب افراد بپردازند و طبیعی است در فضای اجتماعی با مختصات کنونی جامعه ما، باید سعه صدر مسئولان بیشتر شود و آستانه تحمل آنها افزایش یابد.

 

بازدید [ 169 ]