اخبار

فرماندار سنندج فعالان سیاسی را به کوشش برای «برنامه مند بودن و شفاف‌سازی» فراخواند

فرماندار سنندج می‌گوید که شفاف‌سازی امور برنامه مورد تأکید دولت است و دولت براین باور ست که کسی از مردم محرم‌تر نیست و مردم باید از همه امور و ازجمله از جزییات بودجه کشور آگاهی داشته باشند.
فرماندار سنندج فعالان سیاسی را به کوشش برای «برنامه مند بودن و شفاف‌سازی» فراخواند

محمدابراهیم زارعی که در نشست با مسئولان احزاب در کردستان سخن می‌گفت، با تبریک راه‌اندازی خانه احزاب در سنندج، از فعالان سیاسی و حزبی و مسئولان تشکل‌های سیاسی خواست برای شفاف‌سازی امور به کمک دولت بیایند چراکه به گفته او، اگر مسائل شفاف و روشن نشود به‌جایی نمی‌رسیم.

او همچنین احزاب فعال در کردستان را به تدوین برنامه‌های بومی و زمان‌بندی‌شده دعوت کرد و از بی‌برنامه بودن احزاب به‌عنوان یک آسیب یادکرد و گفت: احزاب فعال در کردستان برنامه‌های تدوین کنند که مردم‌باور و جامعه‌پذیر باشند. برنامه‌های که از آن نماینده مجلس درآید و مردم بدانند برای پیگیری چه مسائلی پای صندوق آمده و رأی داده‌اند.

او توصیه کرد احزاب صرفاً به برنامه‌های مرکزمحور تکیه نکنند بلکه با خلاقیت و درک و تحلیل مسائل بومی و در ایفای مسئولیت حزبی و اجتماعی خود به تدوین برنامه‌های موردنیاز شهرستان و استان به‌ویژه برنامه اقتصادی برای عرضه به مردم اقدام کنند.

فرماندار سنندج اظهارعقیده کرد که به‌زعم او، احزاب در کردستان در کادر سازی موفق عمل‌نکرده‌اند و برای جذب نیروی‌های جدید و نیز تقویت و آموزش نیروهای موجود برای حضور مؤثر اجتماعی باید برنامه‌ریزی و بیش‌ازپیش کوشش کنند.

به گفته دکتر زارعی، درست است در پاره‌ای موارد کار احزاب بیانیه دادن است و بیانیه دادن هم خوب است ولی همهِ کار تشکل‌های سیاسی بیانیه دادن نیست چرا بیانیه‌ای خوب است که پشتوانه فکری و عملیاتی داشته باشد تا در جامعه تأثیرگذار باشد.

در این نشست که مسئولان احزاب و تشکل‌های سیاسی فعال در کردستان حضور داشتند، فرماندار سنندج از نقد سازنده احزاب از دولت استقبال کرد و با اشاره به اینکه «اگر انتقاد نباشد جامعه رو به انقیاد می‌رود»، تأکید کرد که او «آماده پذیرش هرگونه انتقاد احزاب» است.

او گفت که با انتقاد گروها و فعالان اجتماعی، دولت و کارگزارانش ناگزیرند که در انجام امور مراقبت و مواظبت بیشتر به خرج دهند و این امر موجب بهبود امور و سالم‌سازی بیشتر نظام اداری است. نیز درجایی که تضارب آرا و افکار بیشتر است موفقیت بیشتری به‌دست می‌آید.

او اما با اشاره به شرایط کشور گفت درست است که هر حزب مرامنامه خود را دارد و برای دستیابی به اهداف خود کوشش می‌کند ولی حفظ منافع ملی باید در همه امور، سرلوحه باشد چرا که همه ما در کشتی انتفاع ملی حضور داریم.

فرماندار سنندج در ادامه این نشست نمایندگان احزاب در کردستان به در دستور کار داشتن برنامه جذب حداکثری و دفع حداقلی توصیه کرد و گفت که به نظرم باید طوری برنامه‌ریزی و کارکنید که نتیجه آن نگاه‌های به داخل باشد.

او درعین‌حال حوزه قدرت دولت را محدود دانست و یادآوری کرد دستگاه‌ مسئول در برابر مسائل کشور فقط دولت نیست و باید مجلس و قوه قضاییه و دیگر نهادهای که زیر نظر دولت نیستند در مسائل کشور مسئولیت‌پذیر باشند و ورود کنند تا در ارائه خدمت به مردم نمونه موفقی عرضه شود.

بازدید [ 405 ]