اخبار

با هدف جلب مشارکت گسترده مردم در انتخابات مجلس

فرماندار سنندج: نمایندگان احزاب به انتخابات مجلس ورود کنند

فرماندار سنندج در جریان نشست امروز با مسئولین دفاتر احزاب در سنندج، از نمایندگان احزاب فعال در این شهرستان خواست به جدیت به انتخابات مجلس ورود کنند تاتنور انتخابات با حضور مردم گرم و زمینه انتخاب سازنده‌تر با مشارکت گسترده مردم در انتخابات مجلس فراهم و منتخبان با رأی بالا، بخش بزرگی از افکار عمومی منطقه خود را نمایندگی کنند.
فرماندار سنندج: نمایندگان احزاب به انتخابات مجلس ورود کنند

محمدابراهیم زارعی از نمایندگان احزاب مستقر در سنندج خواست بستر فعالیت‌های حزبی را برای اثرگذاری بیشتر، گسترده کنند و توصیه کرد عضوگیری  و آموزش را در دستور کار قرار دهند. او گفت: دولت به تحزب اعتقاد دارد به همین دلیل، پیشنهاد داد «نیرو تربیت کنند». فرماندار سنندج افزود: دولت خود را موظف به حمایت معنوی از فعالیت‌های حزبی می‌داند

به گفته وی، ازنظر دولت، کار احزاب فقط کار سیاسی‌ نیست، بلکه باید به کار فرهنگی و فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف هم بپردازند. 

فرماندار سنندج گفت: فرمانداری از انتقادات استقبال می‌کند و حاضریم هر برنامه قابل اجرای پیشنهادی را انجام دهیم. ما می‌خواهیم با همدلی برای مردم کار بکنیم.

او در پاسخ به پرسشی درباره کمک فرمانداری به احزاب به‌صراحت مخالفت کرد و گفت خودتان را از دولت بی‌نیاز ببینید. من موافق کمک دولتی به احزاب نیستم. استدلالم هم این است حزبی که از دولت کمک می‌گیرد وابسته دولت می‌شود. کار خودتان را انجام دهید و ناظر دولت باشید و نقد بکنید. ما از استقلال شما استقبال می‌کنیم.

او در تبیین بخشی از عملکرد دولت در این سال‌ها، توسعه گردشگری ایجاد رینگ آبیدر، بوم گردی روستایی، توسعه صنعت و اشتغال روستایی، حفاظت از طبیعت و آثار تاریخی و پایدار حفاظت از محیط زیست شهری و روستایی شهرستان، توسعه و افزایش خدمات آب و فاضلاب روستایی برای بهبود و پایداری زندگی در روستا، ارتقا سطح آبی کردن زمین‌های کشاورزی، باغداری، توجه به ارزش‌های انقلاب و برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان، توجه به ارزش فرهنگی کردستان و برگزاری کنگره مشاهیر کرد، توسعه فضای سبز در سطح 60 هکتار در شمال شهر سنندج، ارتقای راه‌های روستایی، بهره‌مندی ۹۷ درصد روستاییان از گاز طبیعی و ارتقا و اصلاح راه‌های بین‌شهری بخشی از اقدامات دولت نام برد.

در پاسخ به انتقادات از خدمات شهری و شهرداری سنندج هم اذعان کرد: وضع مالی شهری چندان خوب نیست. ساخت‌وساز به‌شدت کاهش پیداکرده. شهرداری هم  درآمد پایدار و چندان مناسبی ندارد. منبع درآمد شهرداری هم عموماً صدور جواز و جریمه ساخت‌وسازهای غیرمجاز بوده است. او گفت: در چارت سازمانی شهرداری سنندج بسیار کمتر از نیروهای موجود آلان شهرداری سنندج نیروی نیاز دارد.

او تائید کرد سنندج به‌تناسب  جمعیت یک هزار تاکسی دستگاه اضافه دارد و توزیع آنها در سطح شهر هم ایرادهای دارد و همه در مرکز شهر دیده می‌شوند

به گفته وی، در بخش ساماندهی دست‌فروشان هم شهرداری با مشکلاتی مواجه است. دست‌فروشی نتیجه معضلات پیچیده اجتماعی است  و حل آن از عهده صرف شهرداری خارج است و همه دستگاه باید به وظایف خود در حل و برخورد با این پدیده عمل کنند. او با اشاره به انتقادات نمایندگان احزاب توصیه کرد در کنار انتقادات از مدیریت شهری، از عملکرد و پروژه های خوب در دست اجرا و اجراشده هم بگویند.  به گفته فرماندار سنندج، کنارگذر آبیدر تا حسن‌آباد و ادامه بلوار کردستان تا جاده ساحلی را ازجمله پروژه‌های خوب در دست اجراست که می‌توانند بخشی از گره ترافیکی شهر سنندج را بهبود ببخشند.

 

 

بازدید [ 215 ]