اخبار

بمناسبت گرامیداشت هفته سواد آموزی هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سنندج برگزار گردید

فرماندار سنندج: نگاه واقع بینانه و ارائه راهکار لازمه برون رفت از مسکلات

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سنندج، محمد ابراهیم زارعی،در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سنندج که به مناسبت هفته سواد آموزی برگزار شد، با اشاره به اینکه وجود مشکلات در جامعه، نبایستی ما را ناامید و دلسرد کند، گفت: می توان با نگاه واقع بینانه با مشکلات روبرو شده و ضمن ارائه راهکار، در مسیر ترقی حرکت کرد.
فرماندار سنندج: نگاه واقع بینانه و ارائه راهکار لازمه برون رفت از مسکلات

وی با درخواست اینکه مهارتهای زندگی به دانش آموزان و والدین آموزش داده شود، افزود: با توجه به اینکه پیامبر (ص) در باب تربیت همواره بر آموزش تأکید داشته اند، می طلبد با توجه به شرایط روز، آموزش های به روز شده متناسب ارائه گردد

 

فرماندار سنندج با بیان اینکه والدین اگر در خانواده وارد عرصه نشوند نمی توان فعالیت تربیتی را پیش برد، تصریح کرد: در کنار حضور والدین باید از افرادی که متخصص در حوزه مهارت های زندگی هستند درخواست شود تا پای کار آمده و یاریگر خانواده ها و آموزش و پرورش باشند.

 

وی در ادامه با هشدار مبنی بر اینکه ورود فناوری به زندگی کودکان امروزی آسیب زاست، اظهار کرد: بی توجهی به تربیت و پرورش کودکان و محدود کردن این تربیت به فضای مجازی، قصوری است که باید نسبت به آن خود را مسئول بدانیم.

 

زارعی رویکردها را نیازمند تغییر دانسته و توضیح داد: نمی توان با رویکردهای گذشته با کودکان امروزی برخورد کرد، چرا که تربیت متفاوت شده و علاوه بر آن فضای مجازی نیز جزئی از زندگی کودکان و نوجوانان امروزی می باشد

 

وی با تأکید بر اینکه والدین و مربیان باید هوشیار باشند و حضور و فعالیت دانش آموزان را در فضای مجازی رصد کنند، خاطرنشان کرد: آموزش و ورود والدین به عرصه تربیتی و پرورشی با جدیت و  حساسیت پیگیری شده و این حضور با علم به روز شده همراه گردد

 

زارعی دیگر مقوله شایان توجه را توسعه و الگو سازی مقوله کتابخوانی توسط والدین دانست و گفت: مردمان استان کردستان دیدگاه ها، باورها و فرهنگ های خاص و مذهبی خود را دارند که بازگشت به بسیاری از این ظرفیت ها با رویکردهای نوین می تواند در حوزه صیانت از کودکان و نوجوانان مفید واقع شود.

 

فرماندار سنندج با اشاره به اینکه فرهنگ سازی در حوزه های اجتماعی با توجه به آسیب هایی که به صورت عادت در جامعه نهادینه شده است، مورد تذکر است، یادآور شد: خوشبختانه استان کردستان جزو استانهای شاخص در حوزه فرهنگ و مقابله با آسیب های اجتماعی است، اما باید توجه داشت که این مهم ما را از پرداختن به اهمیت مبارزه و کاهش این آسیب ها غافل نسازد.

 

وی در پایان خواستار شد: در مقوله کاهش آسیب های اجتماعی همگی کمک رسان بوده و به صورت گروهی و هم افزا در راستای رفع معضلات و مشکلات ارائه راهکار و پیشنهاد داده شود.

 

لازم به ذکر است یکی از دستور کارهای این جلسه که با محوریت رسیدگی به مشکلات آموزشی ناحیه منفصل شهری نایسر و با حضور جمعی از اولیای دانش آموزان این ناحیه برگزار گردید،کمبود ها و مشکلات آموزشی بیان گردید. در ادامه ضمن ارائه راهکارهای برای رفع این نواقص، مدیران آموزش و پرورش ناحیه 1 و 2 سنندج آمار های دال بر وجود جمعیتی بیش از هشت هزار نفر دانش آموز در این ناحیه و ساخت 13 مدرسه در سالهای اخیر در راستای جبران کمبود فضاهای آموزشی در نایسر خبر دادند. شایان ذکر است با همکاری بنیاد برکت انقلاب اسلامی سه مدرسه دیگر در دست احداث می باشد.

 

بازدید [ 189 ]