اخبار

فرماندار سنندج: کردستان می‌تواند قطب گردشگری باشد

فرماندار سنندج با اشاره به پتانسیل‌ها و منابع بالقوه و نعمت‌های خدادادی کردستان گفت: این استان می‌تواند به عنوان قطب گردشگری کشور مورد توجه قرار گیرد
فرماندار سنندج:  کردستان می‌تواند قطب گردشگری باشد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سنندج،محمد ابراهیم زارعی ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در جمع مدیران شهرستان سنندج افزود: شهرستان سنندج به دلیل امار بالای گردشگری می‌تواند به شهر گردشگری بدل شود و به افزایش درامد خانوارها کمک کند.

 

وی شهرستان های مریوان و بانه را جز شهرستان های گردشگری دانست و افزود:  این شهرها به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی و اماکن تفریحی هر ساله میزبان مسافران نوروزی زیادی از اقصی نقاط کشور است.

 

وی توسعه گردشگری استان کردستان در شهرستان ها و روستاهای هدف گردشگری ضروری دانست و گفت: همه دستگاهها و کمیته های ستاد تسهیلات نوروزی موظفند امکانات و شرایط پذیرش مهمانان نوروزی را فراهم کنند.

 

وی اظهارکرد: بوم گردی و مراکز اقامتی  اولویت  اسکان و سپس مراکز اسکان اموزش و پرورش و چادرهای شهرداری مورد توجه قرارگیرد.

وی تاکیدکرد: ستادهای اسکان اموزش و پرورش در صورت داشتن ظرفیت  مهمانان غیرفرهنگی را نیز اسکان دهند.

وی برگزاری نمایشگاههای صنایع دستی  و عرضه محصولات سنتی صنعتگران کردستان می تواند  به عرضه فرهنگ و هنر این خطه کمک کند.

وی همچنین شناسایی نقاط پر خطر در جاده های استان  و نصب گاردیل و مشخص کردن این مسیرها از سوی راهداری و راه وشهرسازی مهم ارزیابی کرد.

وی تهیه و توزیع اقلام فرهنگی به مسافران نوروزی را ضروری برشمرد‌.

وی در ادامه بر هماهنگی کمیته ها و ستاد تسهیلات نوروزی در راستای اسکان مسافران و خدمات دهی مناسب به انها و معرفی شهرستان سنندج به یک شهر گردشگری ضروری دانست.

وی همچنین به حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست و جلوگیری از اسیب به طبیعت و زمین های کشاورزی تاکید کرد و گفت: در این راستا فرهنگ سازی و اطلاع رسانی‌های لازم انجام شود

 

بازدید [ 382 ]