اخبار

فرماندار شهرستان سنندج خواستار شد؛ کنترل و کاهش هجمه های قاچاق با کمک شهرستانهای مرکز و شرقی کردستان

فرماندار شهرستان سنندج بیان کرد: شهرستان های مرکزی و شرقی استان نخستین نقاط مبارزه با هجمه های قاچاق هستند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری سنندج، محمدابراهیم زارعی صبح امروز در پنجمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در فرمانداری سنندج برگزار شد، با درخواست از دیگر شهرستانهای استان با شهرهای مرزی در مقوله مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اظهار داشت: همسو با این تلاش، نظارت و آموزش به روز مبارزه با قاچاق نیز در دستور کار قرار گیرد
فرماندار شهرستان سنندج خواستار شد؛ کنترل و کاهش هجمه های قاچاق با کمک شهرستانهای مرکز و شرقی کردستان

 

وی با تأکید بر اینکه در راستای حمایت از کالای داخلی، ادارات دولتی از کالای تولید داخل استفاده کنند، افزود: ادارت دولتی شهرستان نیز این دستورالعمل را در اولویت کاری خود قرار دهند.

 

فرماندار شهرستان سنندج با بیان اینکه با توجه به فاصله شهرستانهای مرکزی و شرقی استان با مرز، اولین نقاط مبارزه با قاچاق این شهرستانها هستند، گفت: با حضور این شهرستان ها می توان هجمه قاچاق به مرزها را کمتر و کنترل کرد.

 

وی با ذکر اینکه بسیاری از قوانین مبارزه با قاچاق نیاز به بازنگری جدید و جدی دارند، تصریح کرد: ادرات ذیربط در این حوزه بایستی ارائه اطلاعات و آموزش های لازم و به روز را در اولویت کاری خود قرار دهند.

 

لازم به ذکر است، تعداد 885مورد بازدید بهداشت و علوم پزشکی در 9ماه اخیر سال از داروخانه های سطح شهرستان، ضبط دو هزار و  409 قلم داروی خارجی بدون برچسب اصالت و استاندارد، پلمپ 3باشگاه ورزشی پرورش اندام در شهر سنندج به دلیل پخش مکمل و مواد نیروزای غیر مجاز و توقیف 3 دستگاه اتوبوس حامل سوخت قاچاق به کشور همسایه از جمله فعالیت های کمیته های عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در 9 ماهه اخیر است.

 

بازدید [ 381 ]