اخبار

با حضور فرماندار سنندج

قرآن تاریخی و مقدس روستای کانی مشکان جانمایی شد

قرآن تاریخی و مقدس روستای کانی مشکان از توابع شهرستان سنندج با حضور محمد ابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج، سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی کردستان، بخشدار مرکزی شهرستان و اهالی خونگرم روستای کانی مشکان روز شنبه یازدهم آذر ماه در محل مسجد این روستا جانمایی شد.
قرآن تاریخی و مقدس روستای کانی مشکان جانمایی شد

قرآن تاریخی و مقدس روستای کانی مشکان از توابع شهرستان سنندج با حضور محمد ابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج، سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی کردستان، طارق صلواتی بخشدار مرکزی شهرستان سنندج، محمد رشیدی معاون میراث فرهنگی، کوروش قادری رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان سنندج، دهیار و اهالی خونگرم روستای کانی مشکان روز شنبه یازدهم آذر ماه در محل مسجد این روستا جانمایی شد. 

قرآن کانی مشکان از جمله قرآنهای تاریخی و با ارزش استان کردستان می باشد که در روستایی به همین نام قرار گرفته و به شماره "252" در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

محمد ابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج ضمن تشکر و قدردانی از تلاشهای اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان و سایر دستگاههای ذیربط، اظهار داشت: تاثیر قرآن بر کلیه بخشهای فرهنگی، تاریخی، هنری و ... مردم ایران اسلامی امری است انکار ناپذیر و تا حدی است که  می­توان به صراحت نقش قرآن را در تمامی ابعاد زندگی آنان مشاهده کرد.

فرماندار شهرستان سنندج با اشاره به نوشته شدن دو سوم قرآن بر دیوارهای مسجد جامع سنندج، گفت: نوشته شدن قرآن با رسم الخط زیبا در مسجد جامع سنندج، در کل کشور بی نظیر است. 

محمد ابراهیم زارعی نقش قرآن را در حوزه هنر بسیار درخشان خواند و گفت: مردم کردستان همواره در حفظ آیینها و سنتهای اسلامی به بهترین شیوه اهتمام داشته اند و وجود قرآن های نفیس در جای جای این استان نشان از این امر مهم می باشد.

فرماندار شهرستان سنندج بر حفظ بافت سنتی، آیینها و آثار تاریخی موجود در روستای کانی مشکان توسط اهالی روستا تاکید کرد و اظهار داشت: کانی مشکان در مسیر رینگ گردشگری آبیدر قرار گرفته و این موضوع از جمله نقاط قوت برای توسعه گردشگری  در این روستا محسوب می شود.

قرآن تاریخی کانی مشکان

بازدید [ 1180 ]