اخبار

قول مساعد فرماندار برای پیگیری مشکلات ساکنین عباس‌آباد، فرجه و گلشن سنندج

فرماندار سنندج با اشاره به اینکه هدف از ایجاد دفاتر تسهیل‌گری توسعه محلی، شناسایی مشکلات و معضلات اجتماعی، کالبدی، محیطی، اقتصادی و مشارکت مردم است، گفت: پیرو این امر رسیدگی به امور و مشکلات ساکنین محلات عباس‌آباد، فرجه و گلشن سنندج، در دستور کار قرار دارد.
قول مساعد فرماندار برای پیگیری مشکلات ساکنین عباس‌آباد، فرجه و گلشن سنندج

محمدابراهیم زارعی، در جریان بازدید از دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلات عباس‌آباد، گلشن و فرجه شهر سنندج با اشاره به نقش پررنگ نهادهای مؤثر در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: برای نیل به این مهم با حضور تشکل‌های تسهیل‌گر، دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلات سنندج با هدف بازآفرینی شهری برای کاهش و رفع معضلات و آسیب‌های ملی و محلی در سنندج شکل گرفت.

  

وی با تأکید بر اینکه احیای سرمایه اجتماعی با کمک مردم الزامی است، افزود: این تلاش باید با تأسی به فعالیت‌های ورزشی، اجتماعی، فرهنگی و هنری و با کمک خود مردم صورت پذیرد.  

فرماندار سنندج با ذکر اینکه «دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلات» پل ارتباطی بین مردم و دولت است، گفت: هدف از ایجاد این دفاتر، شناسایی مشکلات و معضلات اجتماعی، کالبدی، محیطی، اقتصادی و مشارکت مردم در حل آسیب‌های شهری است.

  

وی با ذکر اینکه فعالیت‌های دفاتر تسهیل‌گری اجتماع‌محور است، خاطرنشان کرد: تلاش خواهد شد تا با مشارکت خود مردم، گام‌های مؤثری را در زمینه احصاء و کاهش آسیب‌های اجتماعی محلات حاشیه‌نشین، توانمندسازی افراد و تلاش برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به ساکنان این مناطق برداشت

 

گفتنی است در حاشیه این بازدید، فرماندار سنندج برگزاری جلسه ملاقات مردمی و رسیدگی به مشکلات ساکنین این محلات، با حضور مدیران مرتبط شهری در ماه آینده خبر داد.

بازدید [ 496 ]