اخبار

فرماندار سنندج در بین نماز گزاران سنندجی عنوان کرد:

مبارزه با گسترش و مصرف مواد مخدر باید اجتماعی شود.

فرماندار سنندج با اشاره به اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر از آمار رو به رشد مصرف مواد مخدر صنعتی و مبارزه با این معضل از درون خانواده ها تا لایه های مختلف جامعه خبر داد.
مبارزه با گسترش و مصرف مواد مخدر باید اجتماعی شود.

بمناسبت بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر، فرماندار سنندج ظهر امروز با شرکت در آئین عبادی، سیاسی نماز جمعه در بین نمازگزاران مسجد جامع سنندج حاضر شده و ضمن تسلیت 7 تیر سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب اسلامی، هفته قوه قضاییه را به تمامی دست اندرکاران این مجموعه تبریک گفت.

 

محمد ابراهیم زارعی در ادامه با ارائه آماری از میزان تولید و مصرف مواد مخدر در جهان اظهار داشت: کاهش سن مصرف کنندگان، تنوع در مصرف و افزایش تولید مواد مخدر صنعتی اثرات و دورنگاه نگران کننده ای را در پیش رو کشورهای جهان قرار داده است.

 

زارعی با اشاره به تعداد مصرف کنندگان مواد مخدر در کشور، گفت: آمارهای به دست آمده سن مصرف کنندگان مواد در کشورمان را 15 تا 64 سال و به تعداد دو میلیون و 800هزار نفر به صورت رسمی نشان می دهند. لذا جدایی از تلاش های دولت و دستگاهای امنیتی و قضایی همکاری و همدلی تمامی اقشار جامعه را خواهان است.

 

فرماندار سنندج تلاش های 40 ساله نیروهای انتظامی کشورمان را در راه حفظ و صیانت جامعه از افیون مواد مخدر با تقدیم چهار هزار شهید والامقام و 13 هزار جانباز سرافراز قابل ستایش نه تنها برای ملت عزیز ایران بلکه برای تمام جوامع بشری امروز دانست.

 

زارعی عنوان کرد: دارا بودن مرزهای گسترده و وسیع کشورمان با کشورهای افغانستان و پاکستان موجب شده است ایران در صف اول مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد، لذا برای جلوگیری از خسارت های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی باید مراقبت را از نهاد خانواده تا جامعه گسترش داده و اقدامات پیشگیرانه و احساس مسئولیت نصبت به همنوع را در اولویت رفتاری و کاری خود قرار دهیم.

 

فرماندار سنندج با تقدیر از سازمان های مردم نهاد در راستای معرفی اثرات مخرب مواد مخدر بر گروه های مختلف جامعه، فرهنگ سازی مبارزه اجتماعی با گسترش و مصرف مواد مخدر را راهکار مقابله با این بلای خانمانسوز دانست.

بازدید [ 301 ]