اخبار

فرماندار سنندج

هر چه سریعتر امور بیمه و انحصار وراثت خانواده های جان باختگان انجام شود

فرماندار سنندج با تشکیل جلسه ای خواستار انجام هر چه سریعتر امور بیمه و انحصار وراثت خانواده جان باختگان حادثه ترمینال شد.
هر چه سریعتر امور بیمه و انحصار وراثت خانواده های جان باختگان انجام شود

جلسه بررسی امور بیمه ای جان باختگان حادثه ترمینال سنندج

فرماندار سنندج با تشکیل جلسه ای با حضور مدیران شرکت های بیمه و دستگاه قضایی خواستار تسریع در رسیدگی به امور بیمه ای وقضایی جان باختگان حادثه ترمینال سنندج شد.

فرماندار سنندج ضمن ابراز همدردی با بازماندگان این حادثه دلخراش ،برخورد با شرکت مسافربری متخلف را خواستار شد و اعلام کرد:

عدم نظارت کافی و مداوم بر روند کاری شرکتهای مسافربری و ثبت نکردن آمار دقیق مسافران از جمله کد ملی هر مسافر، جدا از تخلف انسانی در حادثه، یک کاستی و ضعف بزرگ در سامانه حمل بار و مسافر به شمار می آید.

محمد ابراهیم زارعی گفت: در این حادثه همه عوامل ایجاد تصادف وجود داشته که خود زمینه ساز این رویداد شده است.ولی باید اعلام کرد که جدا از عواملی مانند: نبود نظارت بر تردد کامیون های حامل سوخت در استان،شیب کمربندی و مشکل فنی به وجود آمده در کامیون حامل سوخت، باید در نظر داشت خطای انسانی جایگاه بالای در وقوع این حادثه داشته است که باید هردو راننده کامیون و اتوبوس را از عوامل اصلی بروز این حادثه معرفی کرد.

زارعی افزود: نباید بدون هیچ سند و مدرکی ارگانها و یا اشخاص را مقصر اصلی حادثه دانست،زیرا با ارائه مدارک مرتبط و شواهد به دستگاه قضایی در پایان این دستگاه قضا است که متخلف یا متخلفان را معرفی میکند.همچنین به همکاران دستگاه قضایی تاکید کرد هر چه سریعتر نسبت به امور انحصار وراثت اقدام نمایند.

بازدید [ 537 ]