اخبار بخشداری ها

پیام تبریک فرماندار شهرستان سنندج، بمناسبت گرامیداشت روز ملی روستا

۱۵ مهرماه در تقویم ایران‌زمین، روز پاسداشت «روستا» نام‌گذاری شده است؛ روز روستا بهانه نیکو و ماندگاری است تا با یادآوری آن از رنج و کوشش و نقش بنیادین روستاییان شرافتمند در تولید و توسعه تجلیل کنیم
پیام تبریک فرماندار شهرستان سنندج، بمناسبت گرامیداشت روز ملی روستا

 

 پاسداشت این روز و روزهایی ازاین‌دست برای کردستان و شهرستان سنندج به‌عنوان مرکز استان، ازآن‌جهت از اعتبار بیش‌ازپیش برخوردار است که نزدیک به سی درصد تولید ناخالص شهرستان و استان، در همین حدود اشتغال و خلق ثروت توسط مردم شریف روستانشین منطقه خلق و ایجاد می‌شود. شاخص‌هایی که دولت و کارگزارانش در سنندج را موظف می‌کند مسئولانه و با جدیت بیشتر برای دستیابی به توسعه پایدار، ازجمله ایجاد زیرساخت‌ها و فراهم کردن دانش و ابزار وتوانمندسازی نیروی انسانی کشاورزی مدرن تلاش کنند. نیز از نگاه دولت، ارتقای بسترهای توسعه از جمله راه‌هایی ارتباطی و دسترسی روستایی برای رسیدن به میانگین کشور از اهمیت دوچندان برخوردار است.

 

 در گرامی داشت این روز، روستاییان ارجمند و کارگزاران این بخش در دولت را به بهره‌گیری از تکنولوژی‌ها جدید برای صرفه‌جویی حداکثری در مصرف آب، توجه به کشت و توسعه محصولات استراتژیک موردنیاز منطقه و کشور و پیشنهادی کارشناسان، توجه به مزیت‌های بومی در توسعه باغات و مزارع و مشارکت همدلانه در توسعه جوامع محلی، و درزمینه صنعتی نیز، همفکری و مشارکت مالی برای ایجاد واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی برای افزایش ارزش‌افزوده تولیدات و فراهم کردن زمینه صادرات آن پیشنهاد می‌دهم.

 

قرنطینه روستاها، ضدعفونی معابر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی که در بوحبحه شیوع گسترده ویروس کرونا با حس همدلی، نوع دوستی و مسئولیت پذیری اجتماعی که نماینگر اصالت و فرهنگ غنی مردمان ما در روستاها صورت گرفت، باعث شد روستاهای ما از پاکترین مناطق از لحاظ ابتلا ساکنین به بیماری باشند.

 

 دوباره فرصت را مغتنم می‌شمارم روز روستاییان عزیز را خجسته و مبارک باد عرض کنم و نقش بی‌بدیل آنان را در سازندگی شهرستان سنندج وکردستان ارج بنهم.

 

محمدابراهیم زارعی

فرماندار شهرستان سنندج

 

بازدید [ 195 ]