اخبار

در شورای حفاظت از منابع آب شهرستان سنندج تصویب شد؛

کاشت صیفی جات در حد فاصل فرودگاه سنندج تا سد ژاوه ممنوع است

معاون فرماندار شهرستان سنندج خبر داد: ارائه خدمات به واحدهای غیر مجاز احداث شده در حریم رودخانه ها و کاشت صیفی جات در حد فاصل فرودگاه سنندج تا سد ژاوه ممنوع شد.
کاشت صیفی جات در حد فاصل فرودگاه سنندج تا سد ژاوه ممنوع است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سنندج، منصور مولانایی، در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان سنندج با اعلام اینکه شرکت آب منطقه ای بایستی قبل از صدور مجوز احداث واحدهای مختلف و ارائه خدمات، استعلام های لازم را به عمل آورد، اظهار داشت: این مهم در راستای عدم ارائه خدمات به واحد های غیر مجاز احداث شده در اراضی منابع طبیعی و حریم رودخانه ها و مناطق حفاظت شده، شایان توجه است.

وی افزود: شرکت آب و فاضلاب منطقه ای، شهرداری و محیط زیست می توانند با ارتقای نظارت و بازرسی های خود از تخلیه نخاله های ساختمانی و زباله در حریم رودخانه ها جلوگیری به عمل آورند.

معاون عمرانی فرماندار شهرستان سنندج با ذکر اینکه سازمان جهاد کشاورزی می تواند با برگزاری کلاسهای آموزشی، کشاورزان را با آثار مخرب سموم و کودهای کشاورزی در طبیعت و منابع آبی، آشنا سازد، تصریح کرد: با این اقدام می توان گام مؤثری را در راستای کاهش و حتی حذف این قبیل مواد شیمیایی در کشاورزی برداشت.

وی خاطرنشان کرد: کشت صیفی جات در بستر اراضی فرودگاه سنندج تا حد فاصل سد ژاوه جهت جلوگیری از آلودگی منابع آبی، از سوی جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت استان ممنوع اعلام شده است.

لازم به ذکر است، در پایان این جلسه مصوب گردید بخشداری های شهرستان سنندج با همکاری اداره کل محیط زیست استان از تخلیه فضولات حیوانی در حریم رودخانه ها جلوگیری کرده و با متخلفان برابر قانون برخورد شود.

 

بازدید [ 396 ]