اخبار

مسئولان به جایگاه شوراها اهمیت دهند

فرماندار سنندج از بی توجهی برخی مدیران به کار شوراهای اسلامی انتقاد کرد و گفت: مسئولان باید به جایگاه این نهاد مردمی باور و همکاری بیشتری با آنان داشته باشند

محمدابراهیم زارعی روز پنجشنبه در همایش شوراهای اسلامی شهرستان سنندج اظهار داشت: اختصاص هفت فصل از قانون اساسی به شوراها نشان از اهمیت جایگاه این نهاد در مدیریت کشور دارد. وی با بیان اینکه کار شوراهای اسلامی متکی بر قانون و مقررات است، افزود: باید جایگاه ویژه ای برای این نهاد قائل باشیم، چرا که وظایف سنگینی بر عهده دارند.
 فرماندار سنندج از بی توجهی برخی مدیران به کار شوراهای اسلامی انتقاد کرد و گفت: مسئولان باید به جایگاه این نهاد مردمی باور و همکاری بیشتری با آنان داشته باشند
فرماندار سنندج بر نقش شوراها در رفع مشکلات و انجام کارهای مربوط به شهرها و روستاها تاکید کرد و یادآور شد: اعضا شوراها نیز باید به جایگاه خود واقف بوده و از تضعیف آن خودداری کنند.
زارعی لازمه انجام امور مربوط به مدیریت شهری و روستاها را تعامل و ارتباط شوراها با دستگاه های اجرایی دانست و گفت: از آنجایی که اعضا شورا حقوقی بابت خدمات خود دریافت نمی کنند نیاز است نسبت به بیمه کردن آنان اقدام کرد.
وی از جمع آوری و دفع فاضلاب بسیاری از روستای سنندج در سال های اخیر اشاره کرد و افزود: در حوزه گازرسانی و بهسازی جاده ها در مناطق روستایی نیز کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است.
فرماندار سنندج با بیان اینکه انتخاب 6 اردیبهشت به عنوان روز 'سنه' کار بسیار ارزشمندی است، یادآور شد: نیاز است نسبت به معرفی هرچه بهتر آثار تاریخی و فرهنگی استان اقدام شود.
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج نیز اظهار داشت: شورا نیاز جامعه است و مادامیکه این نهاد بر مبنای خواسته های مردم باشد باید به آن توجه کرد.
سیدغریب سجادی، مشکل اصلی شوراها را عدم اعتقاد برخی مسئولان به جایگاه آن در جامعه دانست و افزود: شوراها نباید اجازه دخالت ارگان یا شخصیت خاصی را در تصمیم گیری ها بدهند بلکه نیاز است آزادی عمل خود را حفظ کنند.
وی خواستار تعریف وظایف شوراها و شفاف سازی این موضوع شد و اضافه کرد: تا زمانی که این مهم انجام نگیر نمی توان انتظارات روافزون مردم را برآورده و مشکلات موجود را رفع کرد.
در تقویم رسمی کشور، روز نهم اردیبهشت ماه به عنوان روز شوراها نامگذاری شده است.

بازدید [ 155 ]