اخبار

روستاهای نمونه گردشگری بخش سیروان در مسیر توسعه

️فرماندار سنندج: تلاش برای ثبت جهانی وصی سفلی در دستور کار مدیران دولت در کردستان

فرماندار سنندج با اشاره به تلاش جهت رفع عقب ماندگی در روستاهای بخش سیروان، از توسعه، مرمت و تلاش برای ثبت ملی و جهانی این روستاهاخبر داد.
 ️فرماندار سنندج: تلاش برای ثبت جهانی وصی سفلی در دستور کار مدیران دولت در کردستان

به دنبال افتتاح پروژه های عمرانی و خدماتی در دومین روز از هفته دولت، فرماندار شهرستان سنندج، امروز مهمان مردمان مهمان نواز و با اصالت بخش سیروان بود.افتتاح چند واحد بوم گردی و بهره برداری از طرح های عمرانی از قبیل برنامه های هفته دولت در بخش سیروان بود.

 

محمد ابراهیم زارعی با حضور در روستای تاریخی وصی سفلی، اضهار داشت: این روستا با بیش از 800 سال قدمت در فهرست روستاهای ثبت ملی شده و مدیران ارشد استانی در تلاش هستند، وصی سفلی در قالب 9 روستای حوزه فرهنگی هورامان ثبت جهانی گردد.

 

زارعی با تاکید بر حفظ بافت پلکانی و قدیمی روستا توسط اهالی، از شورا و دهیار وصی و بخشدار سیروان خواست ساخت وسازهای جدید مغایرتی با وضعیت توپوگرافی منطقه نداشته باشد.

 

فرماندار شهرستان سنندج با تقدیر از تلاش های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای فعالیت های عمرانی همگون با بافت روستا و منطقه، عنوان کرد: اجرای 3600متر مربع سنگ فرش با هزینه 7میلیارد وپانصد میلیون ریال توسط بنیاد مسکن و 1200 متر دیوارکشی توسط دهیاری در فاز اول این پروژه تقدیر بعمل آورد.

 

وی همچنین از پایان فاز دوم طرح هادی روستا تاپایان سال خبر داد

 

لازم به ذکر است وصی سفلی در 50کیلومتری شهر سنندج، دارای یکصد خانوار و بیش از400 نفر جمعیت، جزو روستاهای نمونه گردشگری سیروان می باشد.

 

 

بازدید [ 220 ]