اخبار

419 واحد مسکن مهر محرومین کردستان به افراد واجد شرایط واگذار شد

در جلسه هیات امناء مسکن محرومین مطرح شد: بنیاد مسکن کردستان تاکنون 419 واحد مسکن محرومین را به افراد واجد شرایط واگذار کرده است.
419 واحد مسکن مهر محرومین کردستان به افراد واجد شرایط واگذار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سنندج، عص امروز (پنج شنبه 27 دی) جلسه هیأت امناء مسکن محرومین حساب 100 حضرت امام خمینی(ره) شهرستان سنندج با ریاست فرماندار و اعضای هیأت امناء در محل دفتر فرماندار تشکیل گردید.

در ابتدا این نشست «سعید رسولی» مدیر بنیاد مسکن شهرستان سنندج ضمن ارائه گزارشی در خصوص دستورالعمل و تشکیل هیأت امناء مسکن محرومین، به توضیح فلسفه تشکیل بنیاد مسکن به فرمان تاریخی حضرت امام(ره) در زمینه احداث مسکن محرومین و وظیفه ذاتی این نهاد خدمت رسان پرداخت و در نهایت گزارشی از احداث و واگذاری پروژه‌های مسکن محرومین توسط بنیاد مسکن استان را ارائه کرد.

رسولی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن تاکنون تعداد 419 واحد مسکن محرومین را بر اساس دستورالعمل‌های موجود به افراد واجد شرایط واگذار کرده است، اظهار داشت: در حال حاضر پروژه 50 واحدی نصر دوشان با پیشرفت فیزیکی 60 درصد نیز در دست اجرا است.

وی افزود: این پروژه با تخصیص تسهیلات بدون بهره به مبلغ 300 میلیون ریال به ازای هر واحد و کمترین آورده متقاضی به افراد واجد شرایط پیش فروش شده است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان سنندج، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود این منازل در تابستان سال 98 واگذار شوند.

در ادامه این نشست، احکام مربوط به اعضاء هیأت امناء شهرستان سنندج که توسط نماینده محترم ولی فقیه در استان و استاندار محترم صادر شده بود، توسط فرماندار سنندج به اعضاء حاضر در جلسه اهداء گردید .

«محمد ابراهیم زارعی» فرماندار سنندج نیز در پایان این نشست ضمن قدردانی از زحمات و اقدامات بنیاد مسکن و اعضاء هیأت امناء مسکن مهر محرومین در راستای خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی، گفت: امید است تلاش مضاعف در خصوص جذب مشارکت خیرین مسکن‌ساز مورد توجه و تأکید بیشتری قرار گیرد

وی به منظور پیگیری مصوبات جلسات، خواستار شد: نشست‌های مشترک به صورت مرتب و فصلی برگزار گردد.

زارعی با بیان اینکه همایش خیرین در راستای جلب مشارکت و کمک به احداث پروژه های مسکن محرومین جدید طی ماه آتی برگزار می گردد، خاطرنشان کرد: امید است این تلاش بستری را جهت جذب حداکثری مشارکت‌های مردمی را در راستای مسکن‌دار کردن محرومین در کردستان فراهم سازد

شایان ذکر است، در پایان نشست مقرر گردید طی ماه جاری عملیات اجرایی پروژه جدید 40 واحدی مسکن محرومین در روستای دوشان آغاز گردد و بنیاد مسکن نسبت به پیگیری و اقدامات لازم را لحاظ نماید، همچنین اداره راه و شهرسازی استان نیز در خصوص تامین زمین رایگان در شهر سنندج به منظور تعریف پروژه های جدید مسکن محرومین، تمهیدات لازم را به کار گیرند.

بازدید [ 408 ]