دیدار فرماندار شهرستان سنندج با اعضای تعاونی فرش دست بافت و صنایع دستی روستای صلوات آباد
22 تير 96  01:51 ب.ظ


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سنندج دکتر محمد ابراهیم زارعی دردیدار اعضای تعاونی فرش دست بافت روستایی صلوات آباد ضمن قدردانی از زحمات ارزنده بخشدار و اعضای شورای اسلامی این روستا  برای  ایجاد اشتغال جوانان عنوان کرد : تعاونیها یی که در روستا ها ایجاد اشتغال کرده اند با پرداخت حق الزحمه مناسب به تولید کنندگان صنایع دستی ضمن ایجاد انگیزه می توانند از انقراض صنایع دستی جلوگیری کنند .

فرماندار شهرستان سنندج با تاکید بر حفظ اصالت تولید و عرضه محصولات  فرش دست بافت ، لباسهای  محلی ، چاقوسازی ، کندوسازی ، گیوه بافی و..... تولیدی در این روستا گفت : با توجه به تحصیلات  بالای جوانان و استفاده از الگوهای قدیمی متناسب با متد های روز ، و ایجا برند مختص به صلوات آباد و  ایجاد غرفه های متناسب در  نمایشگاه های دائمی برای عرضه محصولات روستا یی با برنامه ریزی مناسب مهاجرت معکوس را به دنبال خواهد داشت .

ایشان همراهی و همکاری مردم پر تلاش روستای صلوات آباد را در  طراحی  و اجرای بنا یاد بود را مهم ارزیابی کرده و افزود : با توجه به موقعیت بسیار مناسب این روستا با کوشش شما ( مردم روستای صلولت آباد ) مکانی مناسب و درخور شان  را برای جذب توریست فراهم سازیم .

دکتر زارعی با تاکید بر ساخت و بازسازی مقبره عالم ربانی بابا سید ابراهیم (باوا سی ابراهیم ) در صلوات آباد تصریح کرد : به یاری خداوند متعال ، با کمک شما مردم سخت کوش از اعتبارات دهیاری و بخشداری بازسازی و احداث  المان مقبره مرد دینی روستا در اولویت کاری قرار داده شده است  .

فرماندار شهرستان سنندج با اشاره به خانه به جا مانده از استاد موسیقی ایران ( سید علی اصغر کردستانی در روستا ی صلوات آباد ) خاطر نشان کرد : این خانه بهترین مکان برای ایجاد مرکز فرهنگی است  که با همت شما آن را برای این امر مهم مهیا کنیم .

ایشان ضمن یادآوری برحفظ و صیانت از اماکن قدیمی به عنوان میراث گذشتگان در روستای صلواه آباد تشریح کردند : وظیفه دولت است که با حمایت شما مردم شریف از اماکن گردشگری و نمادهای قدیمی  روستایی حفاظت نمائید.

فرماندار شهرستان سنندج با اشاره به تصمیم دولت در امر خدمات رسانی به روستائیان شریف عنوان کردند : تصمیم دولت تدبیر و امید با توجه به سرمایه های اجتماعی ( مردم ) خدمات رسانی به روستائیان سخت کوش است .