جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان در فرمانداری برگزار شد
25 تير 96  11:45 ق.ظ


فرماندار شهرستان سنندج به عنوان ریاست جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی در سخنانی ضمن تسلیت به مناسبت مرگ بزرگ بانوی نابغه ریاضی " مریم میرزاخانی  " به مردم ایران و بازماندگانش با انتقاد از برخی از دستگاه ها به دلیل پیگیری نکردن به موقع مصوبات جلسات قبل گفت: با توجه به اعلام مکرر سازمان هواشناسی در خصوص صرفه جویی در مصرف آب مسئولین امرنسبت به خروجی آب از سدها شهرستان برنامه ریزی صحیحی داشته باشید .

دکتر زارعی خاطرنشان کرد : همکاری ها در حوزه سلامت بین ادارات مختلف و شبکه بهداشت و درمان شهرستان، باید منجسم و مستمر باشد تا مسایل بهداشتی شهرستان با سرعت بیشتری حل شود .

وی از مهمترین اهداف سلامت جامعه را ، آموزش و افزایش سطح آگاهی مردم در حوزه حیاتی سلامت دانسته و اظهار داشت : جهاد کشاورزی با هماهنگی کارشناسان غذا و دارو از محصولات ارائه شده به بازار نمونه برداری کرده  و ضمن معرفی متخلفین به مراجع قضایی قاطعانه با آنها  برخورد کنند چرا که سلامت مردم در اولویت اول امور قرار دارد لذا در این راه هرگونه کم کاری و سهل انگاری قابل قبول نخواهد بود.

دکتر زارعی با اشاره به مطالعات انجام شده 55 روستا در محدوده سد آزاد برای تامین آب کشاورزی به پایان رسیده عنوان کرد :  اولویت بر تامین آب شرب می باشد و کمک به پیشرفت پروژه های عمرانی بهداشتی ( دفع فاضلاب شهری و روستایی ) از آنجا که با سلامت مردم در ارتباط بوده بسیار حائز اهمیت و مورد توجه ویژه است.

فرماندار شهرستان سنندج بازدید مستمر کارشناسان بهداشت از مراکز مرتبط با سلامت مردم از جمله عرضه کنندگان مواد غذایی شد و افزود: اگر زباله ها و پسماندهای به درستی دفع نشود به یکی از منابع انتقال آلودگی و بیماری تبدیل خواهد شد

دکتر زارعی نظارت بیشتر و مستمر بر تولید و عرضه محصولات باغی و کشاورزی  را بسیار مهم دانسته و  افزود: اگر کارآمدی در سیستم اداری وجود دارد باید واکاوی و مسئول مربوطه پاسخ گو باشد.

در ابتدای جلسه اعضاء به منظور بررسی مشکلات بهداشتی موجود در سطح شهرستان و ارائه راهکارهای مناسب جهت حل این مشکلات و چالش های این حوزه به بحث و گفتگو پرداختند و راهکارهایی توسط اعضاء حاضر در جلسه به منظور ارتقاء سطح بهداشت و سلامت و ایجاد امنیت غذایی ارائه شد.